Kataryniarze w Polsacie

MN 28/01/2008
Polsat
 28 i 29 stycznia o 20:00 Polsat pokazał relację z kolejnej edycji Kataryniarzy - Kabaretowej Rewelacji Roku. Wydarzenie miało miejsce 21 listopada 2007 roku w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Na scenie pojawiły się najlepsze polskie grupy kabaretowe i najbardziej znani satyrycy.

Gospodarzami wieczoru byli Piotr Bałtroczyk i Michał Koterski, a gwiazdami m.in. Formacja Chatelet, Kabaret Młodych Panów, Łowcy.B, Neo-Nówka, Artura Andrus, Grupa MoCarta oraz Kabaret pod Wyrwigroszem.

Cykl Kataryniarze narodził się dziesięć lat temu na deskach sopockiej Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże. Od tego czasu co miesiąc odbywają się kolejne spotkania pod wspólnym tytułem Kataryniarze - Kabaretowa Rewelacja Miesiąca. Natomiast co roku organizowana jest Gala Finałowa - Kabaretowa Rewelacja Roku, podczas której wręczana jest nagroda Kataryniarza. Kataryniarzami zostali już: mim Ireneusz Krosny, Kabaret Mumio, Władysław Sikora i Jacek Federowicz (uznano go za Kataryniarza XX wieku). Oprócz tego przyznawane są wyróżnienia w postaci Katarynki, które powędrowały m.in. do formacji Koń Polski i Grupy Rafała Kmity. Obie nagrody przyznaje samo środowisko kabaretowe.
 

Komentarze

  • pawel
    #1 pawel dnia 29-01-2008 20:48
    sa jeszcze szanse na jakies powtorki tego programu ??
  • 1
    #2 MN dnia 30-01-2008 21:54
    Być może będzie powtórka na antenie Polsatu 2. Jeśli czegoś się dowiem, to napiszęicon_wink

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.