Polsat nie chce Ekstraligi

MN 01/02/2008
Kanały Polsat Sport
 We wrześniu informowaliśmy o tym, że Polsat stracił prawa do transmisji spotkań żużlowej Ekstraligi. Paweł Wójcik, sekretarz redakcji sportowej Polsatu mówił wtedy, że stacja wstępnie porozumiała się z publicznym nadawcą, który nabył prawa do Speedway Ekstraligi i TVP najprawdopodobniej podzieli się transmisjami z Polsatem. Teraz okazuje się, że słoneczna telewizja definitywnie rezygnuje z pokazywania Ekstraligi.

Wójcik w rozmowie z serwisem sportowefakty.pl powiedział, że Polsat Sport nie jest już zainteresowany relacjonowaniem Ekstraligi Ĺťużlowej w nadchodzącym sezonie. Przyczyniły się do tego m.in. trudności z porozumieniem się z szefostwem TVP Sport oraz niemiłe doświadczenia z poprzedniego sezonu. Wójcik dodał również, że oferta Polsatu Sport jest bardzo bogata. Stacja nabyła prawa do relacji z torów Formuły 1 na najbliższe trzy lata, posiada też prawa do wielu innych wydarzeń.

Przypomnijmy, że latach 2008-2009 mecze zespołów z najwyższej w Polsce klasy rozgrywek żużlowych będą gościły na antenie TVP Sport i w ośrodkach regionalnych TVP. Do końca poprzedniego sezonu prawa do ich pokazywania miał Polsat, który w 2005 roku podpisał umowę z Polskim Związkiem Motorowym na transmisje ze spotkań Ekstraligi na trzy sezony. Obecnie meczami Speedway Ekstraligi zarządza inny podmiot - Ekstraliga Ĺťużlowa sp. z o.o. W kwietniu 2007 władze tej spółki doszły do wniosku, że dotychczasowa umowa straciła ważność. Już wtedy spekulowano, że Ekstraliga trafi do TVP. Po pewnym czasie strony doszły do porozumienia i rozgrywki pozostały w Polsacie Sport. Nie wszystkie kluby były jednak zadowolone z wysokości środków finansowych, które otrzymywały od słonecznej telewizji. W sierpniu Polsat Sport nie mógł pokazać meczu Unia Leszno - Unibax Toruń. Prezes klubu z Leszna zdecydował, że nie wpuści na spotkanie ekipy Polsatu Sport, bo nie porozumiano się co do kwot za relacjonowanie meczu.
  

Komentarze

 • Sorek21
  #1 Sorek21 dnia 01-02-2008 15:51
  Noi bardzo dobrze.I tak nikt tego nie ogląda.Teraz Polsat bedzie mial więcej funduszy na odyskanie Champions League lub bundeslige
 • hipps
  #2 hipps dnia 01-02-2008 17:19
  icon_smileicon_smile Więc już mnie nic nie trzyma w CP ;]... rezygnuje i zakładam enkę icon_smile Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Cyfrowego Polsatu, którzy mają zajebisty obraz sygnału wszystkich kanałów icon_smileicon_green... Cp schodzi na dno ... papapa
 • irek
  #3 irek dnia 01-02-2008 22:16
  narka hipps, ja zostaję
 • Sorek21
  #4 Sorek21 dnia 02-02-2008 10:35
  A mnie tu trzymają wszystkie kanały ogólnodostepne razem z satelity
  a także coraz lepsza oferta Polsat Sport z piłka nozna bo Nsport nic nie ma poza LM
 • Sorek21
  #5 Sorek21 dnia 02-02-2008 10:38
  TVP Sport wcale nie lepszy

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.