Polsat silną marką

MN 01/02/2008
Polsat
 Telewizja Polsat to jedna z najsilniejszych marek w naszym kraju. Kanał zajął wysoką, piątą pozycję, a pierwszą wśród ogólnopolskich telewizji w najnowszym światowym badaniu opinii konsumentów BAV (BrandAssetTM Valuator), które jest autorskim projektem agencji Young&Rubicam Brands.

Najsilniejszą marką w zeszłym roku według badanych jest Polska (jako kraj), na drugim miejscu znalazła się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, następnie Nokia i Danone. Polsat uplasował sie na piątej pozycji. W pierwszej pięćdziesiątce są również m.in. Delicje Szampańskie, Gillette, Adam Małysz i Robert Kubica oraz TVN.

Warto dodać, że Telewizja Polsat znalazła się również w czołówce marek o największym zapotrzebowaniu w Polsce. Przebadano prawie 1300 marek na naszym rynku i podzielono je na 95 kategorii. Z danych BAV wynika także, że telewizje komercyjne mają o wiele silniejszą markę od telewizji publicznej.

BAV ustaliło, że znaczenie marki oparte jest na czterech filarach: wyróżnialności, zapotrzebowaniu, szacunku oraz wiedzy. Na zlecenie Young&Rubicam ankiety przeprowadził instytut Millward Brown SMG/KRC na ogólnopolskiej próbie reprezentatywnej (wiek 18-69 lat, uwzględniono również region, wielkości miejscowości, wiek i płeć). Badanie wykonano za pomocą wywiadów osobistych oraz informacji udzielanych przez respondentów samodzielnie.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.