Polsat zaprasza na Skorumpowanych

MN 18/04/2008
Polsat
 Dzisiaj na ekrany kin wchodzi najnowszy film Jarosława Ĺťamojdy pt. Skorumpowani. W obsadzie znaleĹşli się m.in. Olga BołądĹş, Jerzy Trela, Artur Łodyga, Olivier Gruner, Max Ryan, Krzysztof Wakuliński, Paweł Burczyk, Jan Englert i Beata Ścibakówna. Koproducentem filmu jest Polsat.

Uroczysta premiera Skorumpowanych odbyła się w tym tygodniu w Warszawie. Jest to pierwszy od wielu lat polski film, który w dużej mierze skupia się na sportach walki. Stąd wystąpili w nim: Maciej Grubski, sześciokrotny mistrz świata w karate i Dariusz Bajkowski, trener karate AWF w Poznaniu. Reżyserii i choreografii scen z elementami sztuk walki podjął się Olivier Gruner.


Plakat Skorumpowanych (fot. materiały prasowe)


Scenariusz produkcji został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, a mianowicie wielką policyjną operacją przeciwko przemytowi narkotyków przez nasz kraj tzw. rszlakiem bałkańskimr1;. Rosyjscy gangsterzy Siergiej (Max Ryan) i Montenegro (Olivier Gruner) postanawiają odzyskać przechwycony przez policję towar. Zatrzymują się w nocnym klubie należącym do bossa świata przestępczego - Cygaro (Jerzy Trela). Tu nieszczęśliwie dochodzi do morderstwa młodego chłopaka. Śledztwo policji stoi w martwym punkcie, więc Patrycja, siostra zabitego (Olga BołądĹş), zatrudnia się w lokalu, by dowiedzieć się więcej o okolicznościach śmierci brata.

Reżyserem filmu jest Jarosław Ĺťamojda, scenariusz to dzieło Jacka Samojłowicza i Krzysztofa Węglarza, a producentem jest Film Media. Natomiast koproducentem Skorumpowanych został Polsat. Stacja w ostatnim czasie brała udział w realizacji kilku prestiżowych projektów: komedii romantycznej Macieja Ĺťaka Rozmowy nocą, filmu Jerzego Stuhra Korowód oraz europejskiej koprodukcji Wojna i pokój. Najprawdopodobniej jesienią słoneczna telewizja wyemituje serial ściśle powiązany z filmem Skorumpowani.
 

Komentarze

 • ania
  #1 ania dnia 18-04-2008 11:10
  beznadziejny film
 • Michal
  #2 Michal dnia 18-04-2008 13:47
  Nie podoba się to nie oglądaj. Proste?
 • ewa
  #3 ewa dnia 19-10-2009 19:41
  film dla mnie jest bardzo fajny jak ktoś nie lubi polskich filmów akcji to niech nie ogląda!

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.