Piłka ręczna w kanałach Polsatu

MN 20/02/2009
Polsat
 Polsat nabył prawa do transmitowania spotkań męskiej i kobiecej reprezentacji Polski w piłce ręcznej, które będą rozgrywane na terenie naszego kraju (do końca 2011 roku). Stacja zakupiła również prawa do relacjonowania rozgrywek polskiej ekstraklasy mężczyzn oraz kobiet i Pucharu Polski w piłce ręcznej (przez trzy sezony).

Związek Piłki Ręcznej w Polsce poinformował, że rozmowy z Polsatem trwały od września 2008 roku. Umowę podpisano jednak dopiero w miniony czwartek. Wszystkie spotkania reprezentacji żeńskiej i męskiej będą pokazywane w kanałach otwartych.

W ofercie Polsatu Sport znajdzie się magazyn (półgodzinny, a póĹşniej godzinny), który będzie stanowił podsumowanie kolejki ligowej. W każdej kolejce widzowie zobaczą jeden mecz kobiet i jeden mężczyzn (z pozostałych planowane są skróty). Ustalono również, że każda telewizja będzie mogła wykorzystywać dwuminutowe fragmenty materiałów Polsatu na temat polskiej piłki ręcznej. Stacja Zygmunta Solorza-Ĺťaka będzie miała pełne prawo do decydowania, która telewizja (oraz w jakim zakresie) będzie mogła relacjonować mecze nietransmitowane przez kanały Polsatu.

Warto dodać, że Polsat nabył także prawa do pokazywania Mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej w 2010 roku.
  

Komentarze

 • adam
  #1 adam dnia 20-02-2009 14:22
  chciałbym wiedzieć czy mecze ligowe i reprezentacji w piłce ręcznej będą w IPLA , i przy okazji czy jest szansa aby mecze pucharowe i reprezentacji w siatkówce też były w IPLA ?

  Tego jeszcze nie wiadomo.
 • jacek z USA
  #2 jacek z USA dnia 20-02-2009 14:38
  O super to napewno znajda sie w polsat sport international.
  Szkoda tylko ze nie bedzie superstacji w USA.Zbankrutowala
 • 530
  #3 KO dnia 20-02-2009 14:47
  Superstacja jeszcze nie zbankrutowała! icon_smile
 • jacek z USA
  #4 jacek z USA dnia 20-02-2009 16:49
  oglosila upadlosc.czy to nie to samo???

  To nie to samo. W przypadku Superstacji nie chodzi o brak środków finansowych, ale o konflikt między udziałowcami.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.