Kabaretowy Turniej Miast w Polsacie

MN 25/05/2009
Polsat
 7 czerwca o godz. 19.30 na antenie Telewizji Polsat wyemitowany zostanie Kabaretowy Turniej Miast Bydgoszcz-Toruń, który transmitowany będzie jednocześnie z obu miast. Rywalizację poprowadzą znani kabareciarze. W Bydgoszczy będzie to Piotr Bałtroczyk, natomiast w Toruniu Kabaret Łowcy B. z Maryjuszem Kałamagą.

Do turnieju staną znane polskie kabarety m.in. Koń Polski, Kabaret DNO, Kabaret Elita, Grzegorz Halama i Jerzy Kryszak. Ideą Kabaretowego Turnieju Miast Bydgoszcz-Toruń jest oddanie na scenie rzeczywistej rywalizacji obu miast, które jak powszechnie wiadomo nie przepadają za sobą. W tym celu zaproszono znane polskie kabarety, które jednocześnie w obu miastach staną do scenicznej rywalizacji na skecze. W Bydgoszczy wystąpi Grzegorz Halama, Kabaret Rak, Kabaret Słuchajcie, Kabaret Elita, Kabaret Smile, natomiast w Toruniu na scenie zobaczymy: Kabaret Koń Polski, Jerzego Kryszaka, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Ciach, Kabaret DNO. Artyści swoimi występami nawiążą do Bydgoszczy i Torunia, do obyczajów tam panujących, stosunków damsko-męskich, policji, bezpieczeństwa czy polityki.

Motywem łączącym oba miasta będzie podróż dwóch kabaretów. Koń Polski i Grzegorz Halama po swoich występach w przynależnych im miastach, w trakcie programu, przemieszczą się do drugiego miasta. W czasie ich powtórnych występów widzowie dowiedzą się co wydarzyło się po drodze, czyli jak tak naprawdę wygląda trasa pomiędzy zwaśnionymi Bydgoszczą i Toruniem.

Założeniem turnieju jest przenoszenie się w trakcie programu live z miasta do miasta i interakcja między prowadzącymi. Turniej realizowany będzie jednak tak, aby dla widza przed telewizorem był to jeden program, który po prostu toczy się na dwóch różnych scenach. Dlatego też Kabaretowy Turniej Miast Bydgoszcz-Toruń to wielkie przedsięwzięcie realizacyjne i logistyczne. Zbudowane zostaną dwie sceny, realizację zapewnią dwie ekipy telewizyjne, które będą miały do dyspozycji w obu miastach najnowocześniejszy sprzęt i wozy transmisyjne. Również w momencie kiedy na scenie w Bydgoszczy będzie występował kabaret, widzowie przed sceną w Toruniu będą mogli obejrzeć ten skecz na specjalnym ekranie diodowym. Sytuacja analogicznie powtórzy się przy występie kabaretu w Toruniu.

Kabaretowy Turniej Miast Bydgoszcz-Toruń jest organizowany z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego i transmitowany będzie 7 czerwca od godz. 19.30 na antenie Telewizji Polsat. Wstęp na wydarzenie w obu miastach jest wolny.
 

Komentarze

 • Madziaska
  #1 Madziaska dnia 03-06-2009 22:25
  a gdzie to sie odbedzie w Toruniu?
 • Bartek-gejzer
  #2 Bartek-gejzer dnia 04-06-2009 23:24
  zakładam, że na starym rynkuicon_smile ale kto wie na 100%?
 • Patuu
  #3 Patuu dnia 11-07-2009 10:15
  Ach, było wspaniale! Ciekawe kiedy będzie powtórka? ((;

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.