Polsat także w HD

MN 09/08/2009
Polsat
 Wszystko wskazuje na to, że wkrótce wystartuje r11; zapowiadany od dłuższego czasu r11; Polsat HD. W ofercie kanału znajdą się m.in. mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów. Pierwotnie Polsat HD miał ruszyć jesienią 2007 roku. Przypominamy informacje z naszego serwisu, które dotyczyły wspomnianego kanału HD Telewizji Polsat.

Lipiec 2007
Podczas konferencji prasowej Polsat poinformował o zamiarze uruchomienia jesienią dwóch kanałów nadawanych w wysokiej rozdzielczości tzn. Polsatu Sport HD oraz Polsatu HD.

PaĹşdziernik 2007
Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynął wniosek o koncesję dla kanału Polsat HD. Na jego antenie będzie można oglądać krajowe pozycje programowe, które nagrywane są w wysokiej rozdzielczości, a także zagraniczne produkcje.

Komunikat prasowy Telewizji Polsat z paĹşdziernika 2007 roku
Telewizja Polsat poinformowała, że zainwestowała w technologię HD już na początku roku. Jako pierwsza stacja telewizyjna w Polsce zakupiła wozy transmisyjne pracujące w technologii HD. Na specjalne zamówienie Polsatu trzy wozy wyprodukowała firma Sony. W dalszej części komunikatu podkreślono, że zakup wozów transmisyjnych HD to bardzo ważny krok w rozwoju Telewizji Polsat. Wozy HD znalazły szerokie zastosowanie w pierwszej kolejności przy produkcji największych wydarzeń sportowych. Zapewniono, że zostaną wykorzystane również do realizacji przedsięwzięć rozrywkowych oraz masowych koncertów. Poinformowano także, że najważniejsze produkcje programowe realizowane są w technologii HD, m.in. seriale: Tylko miłość, I kto tu rządzi?, a także Ekipa. Dodano również, że Sopot TOPtrendy Festiwal zostanie zarejestrowany w technologii HD.

Kwiecień 2008
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Telewizji Polsat koncesję na nadawanie drogą satelitarną stacji Polsat HD.
  

Komentarze

 • DEgust
  #1 DEgust dnia 09-08-2009 15:52
  To KRRiT przyznała Polsatowi koncesję na Polsat HD dopiero po pół roku od złożenia wniosku? Ta rada to ma tempo.
 • 472
  #2 Jarek dnia 09-08-2009 16:29
  @DEgust a czego się spodziewasz po politykach z KRRiT??
 • 716
  #3 mat dnia 09-08-2009 17:00
  Mimo kryzysu Polsat zamierza inwestować w nowe kanały tematyczne. Jak zapowiedział Zygmunt Solorz-Żak, właściciel stacji, jesienią pojawi się kanał filmowy oraz poświęcony piłce nożnej. Kanały dziecięcy i młodzieżowy mają ruszyć nieco póĹşniej.

  - Nie odkładamy planów uruchamiania nowych kanałów, gdyż rozwój stacji tematycznych jest biznesową koniecznością. Planujemy ich start we wrześniu-paĹşdzierniku. Będzie to kanał filmowy i sportowy, poświęcony piłce nożnej - powiedział Solorz-Żak.

  Dodał, że inwestycje te pochłoną w tym roku kilkadziesiąt milionów złotych.

  - W dalszej kolejności planujemy uruchomienie kanału dla dzieci, w kooperacji z innym podmiotem, i młodzieżowego - powiedział.

  Obecnie w portfolio spółki znajdują się stacje tematyczne: Polsat 2, Polsat News, Polsat Cafe, Polsat Play, Polsat Sport, Polsat Sport HD i Polsat Sport Extra oraz TV Biznes.


  News z dnia jutrzejszegoicon_cool (chyba ze zle widze) na WIRTUALNEMEDIA.PL
  A ostatnio byla mowa ze na jesieni wystartuja polsat kino i dla dzieci teraz okazuje sie ze bedzie polsat kino i futbolicon_wink

  Są to fragmenty wywiadu Solorza-Żaka dla Polskiej Agencji Prasowej. My wkrótce również o tym napiszemy.
 • 751
  #4 Nicker dnia 10-08-2009 14:13
  Zastanawiające dla mnie jest to dlaczego nie ma jak dotąd oficjalnej wypowiedzi w sprawie kanału Polsat HD, a jest on już reklamowany... Czyżby zarząd Polsatu wstydzi się tak dużego opóĹşnienia w starcie owego kanału??? icon_razz.gif No i jeszcze co mają znaczyć słowa "bezpłatnie tylko w Polsacie"? Czy odnosi się to zarówno do kanału Polsat jak i Polsat HD (jeśli nie chodzi o kanał Polsat Sport HD)?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.