Diamond League w Telewizji Polsat

MN 27/11/2009
Kanały Polsat Sport
 W nadchodzącym sezonie kanały sportowe Polsatu wzbogacą swoją ofertę programową. Telewizja Polsat nabyła prawa do pokazywania cyklu mityngów lekkoatletycznych Diamond League.

W nowym sezonie widzowie kanałów sportowych Telewizji Polsat będą mogli zobaczyć serię najbardziej prestiżowych mityngów lekkoatletycznych Diamond League (wcześniej Golden League). Gwiazdy światowej lekkoatletyki walczą w nich o prymat w 32 konkurencjach. To najważniejsze, obok Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata imprezy lekkoatletyczne na świecie.

Podczas Diamond League kibice rkrólowej sportur1; będą mogli zobaczyć największe gwiazdy: Usaina Bolta, Jelenę Isinbajewą, Blankę Vlasic, a przede wszystkim polskich lekkoatletów na czele z rekordzistką świata w rzucie młotem Anitą Włodarczyk, mistrzem olimpijskim w pchnięciu kulą Tomaszem Majewskim i multimedalistkami światowych imprez, tyczkarkami Anną Rogowską i Moniką Pyrek. Sukcesy, jakie polscy lekkoatleci odnieśli podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Berlinie, spowodowały wzrost zainteresowania i prawdziwy renesans tej tradycyjnie popularnej w naszym kraju dyscypliny sportu.

Sezon Diamond League to 14 mityngów
rozgrywanych w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Rozpoczną go zawody rozegrane 14 maja w katarskiej Dosze (Ad-Dauha), a wielki finał odbędzie się tradycyjnie 27 sierpnia w Brukseli. Oprócz wysokich nagród pieniężnych na zwycięzcę całego cyklu czeka ufundowany przez sponsorów czterokaratowy diament. Najlepszych lekkoatletów gościć będą największe stadiony świata m.in. w Nowym Jorku, Paryżu, Londynie czy Zurychu.

Telewizja Polsat pozyskała wyłączne prawa do pokazywania mityngów Diamond League do 2015 roku.
  

Komentarze

 • sasa
  #1 sasa dnia 27-11-2009 15:46
  Ale JAJA !! Jestem zaskonczyt i to pozytywnie. Chociarz szkoda TVP bo komentarz Szaranowicza i innych byla baardzo profesjonalna. Ciekawe kto bedzie na Polsacie sport komentowal. Brawa POLSAT icon_green
 • 941
  #2 DEgust dnia 27-11-2009 16:15
  Co Wy z tym Szaranowiczem? Przecież Golden League ostatnie lata była w Canal+ i komentował to Rudziński.
 • 751
  #3 Nicker dnia 27-11-2009 17:01
  Polsat (Solorz) zauważył, że polscy lekkoatleci zaczęli wiele osiągać, a szczególnie na ostatnich Mistrzostwach Świata w Berlinie, dlatego chce by popularyzacja i zarazem jakiś wkład w rozwój polskich lekkoatletów był przypisywany Polsatowi i jego kanałom sportowym. Jak zwykle biorą to ci najlepsze i jest to krok bardzo zrozumiały, bo jak inaczej pozyskać wielu widzów jak nie pokazywać największych wydarzeń sportowych i (co najważniejsze) z udziałem znakomitych polskich sportowców.
 • Poland
  #4 Poland dnia 27-11-2009 18:48
  A czy transmisje będą pokazywane na głównej antenie ??
 • 751
  #5 Nicker dnia 27-11-2009 22:26
  @Poland Na razie była mowa jedynie o kanałach sportowych Polsatu, ale myślę, że pojawienie się chociaż tych najważniejszych zawodów na antenie głównego Polsatu nie jest wykluczone.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.