Polsat pokaże dokumenty "Zabić z miłości"

MN 12/02/2010
Polsat
 rZabić z miłościr1; to seria dokumentów o ludziach, których wielkie uczucie i namiętność doprowadziła do zbrodni. Zakochanych zazwyczaj traktujemy na specjalnych prawach, przymykamy oko na ich szalone, śmieszne, czasami nawet niewytłumaczalne czyny. Ani my, ani oni często nie zdają sobie sprawy, do jak wielkich tragedii mogą prowadzić niekontrolowane uczucia.

Bohaterowie cyklu rZabić z miłościr1; stali się ofiarami swoich uczuć, gdyż popełniając zbrodnię skrzywdzili nie tylko swoje ofiary, ale także ich bliskich, swoich bliskich i oczywiście samych siebie. Poznamy ich, tak zwanych zwykłych ludzi (pielęgniarki, architektów), którzy kiedyś prowadzili normalne życie, a miłość doprowadziła ich do upadku. W materiałach wypowiadać się będą także ich rodziny, które nie potrafią do końca uwierzyć w winę swoich najbliższych, a także rodziny ofiar, które żądają sprawiedliwości.

Autorkami filmów dokumentalnych z serii rZabić z miłościr1; są cenione dokumentalistki Athena Sawidis i Alicja Albrecht. Pierwsza z nich od lat fascynuje się psychologią przestępców, psychiatrią sądową, medycyną sądową i kryminologią. Jest autorką wielu reportaży i filmów związanych z tematyką więzień i domów poprawczych (np. rZabić go!r1;, rNie sąd cię skaże, pedofilur1;, rSzkoła biciar1;, rNikt nie rodzi się złyr1;, czy rĹšli chłopcyr1;). Dla Polsatu realizowała m.in. rGorzką miłośćr1;, rSkazanego zar1; oraz rZagubione w życiur1;. Alicja Albrecht, związana do niedawna z TVP2, jest autorką takich filmów dokumentalnych, jak: rWyklęci przez bogówr1;, rBieszczadzki Teksasr1;, rKapusty droga do niebar1;, rDziecko z katalogur1;.

Dokumenty rZabić z miłościr1; będą poprzedzać niedzielny wieczór zbrodni Polsatu. Będzie je można oglądać od 28 lutego o godz. 19:30.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.