"Wzór" powraca do Polsatu

MN 23/02/2010
Polsat
 Kontynuacja premierowego, trzeciego sezonu serialu rWzórr1; już od 6 marca na antenie Telewizji Polsat. Odcinki 3. serii wciąż dowodzą, że matematyczne działania na kilku niewiadomych są też niezwykle przydatne w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.

Matematykę wykorzystujemy każdego dnia w codziennym życiu. W serialu rWzórr1; po raz pierwszy zastosowano ją także w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. I nie chodzi wyłącznie o przewidywanie nowego miejsca zbrodni, ale o znalezienie wspólnego mianownika wszystkich tych miejsc i różnorodnych spraw. Stosując wzory matematyczne można uprzedzić zachowania ludzi r11; nawet tak szalonych i nieobliczalnych, jak seryjni mordercy. Sytuacje opisane w tym serialu wydarzyły się naprawdę.

Oddany swojej pracy agent specjalny FBI, Don Eppes (w tej roli Rob Morrow r11; znany m.in. z serialu rPrzystanek Alaskar1;) angażuje swojego młodszego brata, Charlie'go (David Krumholtz, znany m.in. ze spektakularnego epizodu serialu rOstry dyżurr1;), który jest geniuszem matematycznym, do pomocy w szczególnie trudnych śledztwach, prowadzonych przez jego Biuro. Są braćmi, ale mają tylko jedną wspólną cechę: dokładność. Są swoimi skrajnymi przeciwieństwami, ale unikają konfliktów i potrafią współpracować. Ten serial opisuje fascynującą drogę, jaką dochodzą oni do odkrycia prawdy.

rWzórr1; powstał z inspiracji prawdziwymi wydarzeniami, w których połączenie tradycyjnych metod policyjnych i matematycznych rozwiązań przyniosło zaskakujące rezultaty i pomogło rozwikłać szczególnie skomplikowane zagadki kryminalne. I co równie niezwykłe, producentami tego serialu są znakomici hollywoodzcy twórcy filmowi: Ridley Scott i Tony Scott. Ich najnowsza wspólna produkcja, czyli rWzórr1;, nie tylko jest bardzo popularna (w USA obecnie jest już emitowany 6. sezon tego dramatu kryminalnego), ale słusznie też cieszy się uznaniem krytyków. Serial ten był nominowany do nagrody Emmy 2006 (za wyczyny kaskaderskie).

Telewizja Polsat wyemitowała do tej pory dwa i pół sezonu serialu. Od 6 marca (w soboty o 17:45) widzowie będą mogli śledzić kontynuację premierowego, trzeciego sezonu, liczącą 12 odcinków.


Komentarze

  • mariusz
    #1 mariusz dnia 23-02-2010 23:09
    fajnie czekam a ten serial

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.