Ĺťak i Pręgowski w nowym serialu Polsatu

MN 30/03/2010
Polsat
 7 kwietnia na warszawskiej Pradze ruszają zdjęcia do nowego serialu Telewizji Polsat, który produkuje Studio A r11; rLudzie Chudegor1;. Reżyserem jest Wojciech Adamczyk, a główne role zagrają Cezary Ĺťak i Piotr Pręgowski. Już jesienią na antenie pojawi się 13 premierowych epizodów.

rLudzie Chudegor1; to kryminalny serial komediowy o grupie policjantów. Niefortunne zbiegi okoliczności w połączeniu z ich niefrasobliwym zachowaniem powodują więcej problemów niż sami są w stanie rozwiązać. Jest to produkcja o rtrzech muszkieterachr1; z Pragi, którzy w równym stopniu kochają się i denerwują się na siebie. Ich największą, ale nie jedyną wadą jest jednak fakt, że mają notorycznego pecha.

Pierwowzorem rLudzi Chudegor1; jest hiszpańska produkcja rLos Hombres de Pacor1;. Serial jest tam emitowany od 2005 roku i od początku cieszy się bardzo dużą popularnością wśród widzów.

W każdym odcinku sekcja Chudego uczestniczy w coraz to bardziej absurdalnych i prześmiesznych sytuacjach. Choć z pozoru ich położenie wygląda beznadziejnie i za każdym razem zdegradowanie policjantów wydaje się niemal pewne, dzięki pomysłowości i inteligencji udaje im się wyjść cało z opresji. Natomiast widz, trzymający za nich kciuki r11; bo nie sposób ich nie polubić r11; może wreszcie po 45 minutach odetchnąć z ulgą.

W przeciwieństwie do standardowych produkcji policyjnych ukazujących zawodowy profesjonalizm funkcjonariuszy, bohaterowie w tym serialu spędzają większość czasu ukrywając to, co sami zepsuli. W końcu ile sekcji policyjnych, np. chroniąc ważnego świadka i ratując mu życie, przy okazji powoduje obrażenia jego ciała, w tym kilkukrotne głowy, utratę przytomności oraz zanik pamięci i konieczność noszenia kołnierza ortopedycznego?

Akcja pierwszego odcinka zaczyna się spektakularną wpadką w banku. Po tym wydarzeniu ekipa Chudego zostaje zesłana na posterunek, który nie dość, że znajduje się w jednej z najbardziej kryminogennych dzielnic wielkiego miasta, to jego szefem jest teść Chudego r11; Lucjan. Wydaje się, że gorzej już być nie może. Wszyscy razem tworzą uroczą, komiczną i bardzo odbiegającą od przeciętnych jednostkę. Ĺťyjąc w ciągłym strachu przed swoim szefem, Lucjanem, Chudy i jego ludzie, starają się znaleĹşć sprawę, dzięki której zostaną awansowani i zyskają uznanie. Wątki rodzinne toczą się wokół rodziny Chudego: żony r11; Loli, szwagierki r11; Sylwii, córki r11; Kasi i matki r11; Teresy.


Komentarze

  • 1236
    #1 nin dnia 31-03-2010 00:00
    Ja będzie chociaż w połowie tak dobry jak "Paco i jego ludzie" to będzie hicior.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.