"Światowe Rekordy Guinnessa 2010" w Polsacie (foto)

MN 16/09/2010
Polsat
 rŚwiatowe Rekordy Guinnessa 2010r1; to wyjątkowe widowisko telewizyjne, zrealizowane wiosną tego roku w Rzymie. Maciej Dowbor, gospodarz tego niecodziennego show, spotka się z rekordzistami najnowszej edycji rKsięgi Rekordów Guinnessar1;. Pierwszy odcinek już w najbliższą sobotę (18 września) o godz. 17:45 w Polsacie.

Zobaczymy śmiałków, którzy na oczach całego świata chcą wykazać się umiejętnością lub cechą pozwalającą wpisać ich do rKsięgi Rekordów Guinnessar1;. Księga wydawana jest co roku i zawiera udokumentowane rekordy świata. Pierwsza edycja ukazała się w 1955 roku, a jej wydawcą był browar Guinness.

Poznamy ludzi, którzy specjalnie do tego programu przybywają z różnych, najdalszych stron naszego globu i odważyli się pokonać własne słabości, by zadziwić cały świat. Jedni uczestnicy rozśmieszą widzów swoją pomysłowością lub wręcz brawurą, inni zaskoczą niezwykłymi zdolnościami, wyczyny jeszcze innych przerażą, a nawet wprawią w osłupienie. Wszystkich warto poznać. Tradycyjnie nie zabraknie też polskich akcentów.

Oto, co nas czeka w najnowszych wydaniach tego programu.


Ponadludzka wytrzymałość i fantastyczna zręczność to cechy, które charakteryzują pierwszego z zapowiadanych bohaterów tej edycji. Tedd Batchelor (rCzłowiek-Pochodniar1;) spróbuje pobić rekord, polegający na jak najdłuższym wytrzymaniu w płomieniach. Poprzedni rekord: 2 minuty i 38 sekund również należy do niego (2004 rok). Dotychczas nikt nie potrafił pobić jego rekordu. Natomiast Skye Broberg będzie chciał jak najczęściej przejść przezr30; rakietę tenisową w ciągu 3 minut. Za każdym razem w inny sposób będzie przekładał przez siebie rakietę. To nowy rekord w rKsiędze Rekordów Guinnessar1;.


Tedd Batchelor r11; rCzłowiek-Pochodniar1; (foto: Polsat)


Z kolei Ivo Grosche będzie zdejmował zębami z kobiet jak największą liczbę podwiązek. Czy pobije swój własny rekord z 2008 roku, który wynosi 26 sztuk w czasie 1 minuty? Stefano Goina umie obracać w ustach najwięcej wykałaczek równocześnie o 360 stopni, a Fuquan Wang r11; nawlec najwięcej igieł z zamkniętymi oczami w 1 minutę. Andrew Dahl potrafi nadmuchać nosem w 2 minuty najwięcej balonów.

W tym roku poznamy też ludzi tak szaleńczo odważnych, jak Bruno Meggiolaro, który potrafi utrzymać w ustach przez 30 sekund żywąr30; tarantulę. Bunthawee Siangwong będzie wkładał 10 żywych skolopendr do ust po kolei na czas. To zwierzęta jadowite, więc grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwor30;

W tegorocznej edycji rŚwiatowych Rekordów Guinnessar1; wystąpią również prawdziwi ulubieńcy publiczności: najbardziej wytatuowani ludzie świata, najbardziej owłosione ciało świata, posiadacze najdłuższych wąsów świata, czy też największego języka oraz najmniejsi i najwięksi ludzie na świecie.


Posiadacze najdłuższych wąsów świata (foto: Polsat)


W tym programie zaprezentują się także prawdziwi siłacze. Kevin Fast będzie podnosił 500 kg r11; jak najdłużej. Ma już 3 rekordy tego rodzaju na swoim koncie. Czy uda mu się pobić nowy rekord? A Marcello Paredi postara się jak najdłużej podnosić 100 kg, ale pod wodą i na bezdechu.

Polski akcent tego programu: Mariusz Pudzianowski zmierzy się z Litwinem Zydrunasem Savickasem w konkurencji przenoszenia ciężaru o wadze 300 kg na jak najdłuższą odległość.


Mariusz Pudzianowski i Zydrunas Savickas (foto: Polsat)


Gospodarzem tego widowiska jest Maciej Dowbor r11; dziennikarz i prezenter telewizyjny, od 2005 roku związany z Telewizją Polsat. Widzowie mogą oglądać jego relacje z najważniejszych wydarzeń kulturalno-towarzyskich w cotygodniowym magazynie rSię kręcir1;. Rokrocznie jest także gospodarzem koncertów podczas Sopot TOPtrendy Festiwal oraz Gal Sylwestrowych.

rŚwiatowe Rekordy Guinnessa 2010r1;: w każdą sobotę o 17:45 w Polsacie. Będzie to druga edycja tego programu. Pierwszą nadawano w ubiegłym roku.
   

Komentarze

 • 188
  #1 CPodsierpnia2004 dnia 16-09-2010 17:59
  To ja będę wredny i zdradzę wam, ze Pudzianowski rekordu nie pobije. Wiem bo oglądałem te wszystkie rekordy na przełomie kwietnia i maja na włoskim Canale 5 icon_green
  Swoją drogą pewnie kilka rekordów jest już nie aktualnych.
 • 1
  #2 MN dnia 16-09-2010 18:07
  Popsułeś niektórym oglądanie, ale jakoś Tobie to wybaczymy icon_wink.
 • 1315
  #3 Zizu dnia 16-09-2010 18:21
  Trzeba bedzie obejrzec!!!!icon_green
 • 188
  #4 CPodsierpnia2004 dnia 17-09-2010 12:45
  Przepraszam za małe zdradzenie faktów, ale już tak mam , że jak mam zły humor to lubię zrobić na złość innym icon_green Możecie wykasować tamtą wiadomość i też będzie dobrze.

  Co do wszystkich rekordów to wspomnianego człowieka pochodnię zapamiętałem najlepiej. Ze wszystkich rekordów ten podobał mi się najbardziej, a było ich całe mnóstwo. W końcu we Włoszech każdy odcinek trwał ponad 3 godziny.

  Z ciekawszych rekordów (to chyba było w tej edycji) to przypominam sobie kobietę, która była cała pokryta szpilkami ułożonymi w piękny wzór. Rewelacyjnie to wyglądało.

  Inne rekordy to największy włoski nastolatek, największy i najmniejszy nastolatek na świecie, przeczytanie jak największej ilości słów bodajże w ciągu minuty.

  Nie wiem jak u nas to wyjdzie po zmontowaniu, ale we Włoszech edycja ta nie cieszyła się tak dużą popularnością jak poprzednie. Mniejsze show było (pewnie okrojony budżet mieli). Odcinki w porównaniu do poprzedniej edycji miały nawet i 2 miliony widzów mniej. Nawet zapraszanie gości nic nie dało, a nowa prowadząca nie sprawdzała się za bardzo w swojej roli. No i nie było Francesci i Federici, które dodawały uroku w poprzedniej edycji, teraz Marco Frigatti dawał medale.
 • 1277
  #5 ja dnia 17-09-2010 16:53
  A wiecie może jak nazywała się poprzednia prezenterka?
 • 188
  #6 CPodsierpnia2004 dnia 18-09-2010 09:39
  Zapewne chodzi o włoską edycję, bo w Polsce obydwie Dowbor prowadził. Poprzednia włoska prezenterka to Barbara D'Urso, prowadząca edycję 2010 Paola Perego (na szczęście edycji 2011 już nie poprowadzi bo zmieniła stację dla której pracuje).

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.