Mateusz Borek również poprowadzi Sylwestra Polsatu

MN 08/12/2010
Polsat
 Stolica po raz trzeci przywita Nowy Rok na wielkim koncercie sylwestrowym Polsatu. Motywem przewodnim tegorocznej rSylwestrowej Mocy Przebojówr1; będą największe hity Europy. Gospodarzami wieczoru będą: Katarzyna Cichopek, Krzysztof Ibisz, Agata Młynarska, Paulina Sykut, Agnieszka Popielewicz, Mateusz Borek, Tomasz Kammel, Maciej Dowbor oraz Maciej Rock.

Na scenie zobaczymy legendarny zespół Roxette, który po raz pierwszy na wielkim koncercie w Polsce wykona swoje światowe przeboje, m.in. rIt Must Have Been Lover1; i rListen To Your Heartr1;. Niezwykłe muzyczne show przygotuje także Doda, która po raz pierwszy wystąpi na zabawie sylwestrowej Polsatu. Na scenie nie zabraknie także największych gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Wystąpią: Kasia Kowalska, zespół Ira, Kombii, Maciej Maleńczuk, Urszula, Golec uOrkiestra, Natasza Urbańska, Varius Manx, Szymon Wydra & Carpe Diem, Wojciech Gąssowski, Blendersi, a także wykonawcy z zagranicy r11; zespół Opus oraz Danzel. Niespodzianką wieczoru będzie występ Cezarego Pazury i Maryjusza Kałamagi.

Już po raz trzeci będzie można spotkać się na zabawie sylwestrowej organizowanej na placu Konstytucji wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa, Telewizją Polsat i Radiem Zet. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00 i będzie transmitowany jednocześnie na antenie Polsatu oraz Polsatu 2 i potrwa blisko 6 godzin. Noworoczne odliczanie pokaże także kanał Polsat News. Na ubiegłorocznej imprezie na placu Konstytucji bawiła się rekordowa liczba ponad 100 tys. osób, wieczór transmitowany był na 3 antenach: w Polsacie, Polsacie 2 oraz Polsat News. Łącznie w czasie transmisji z Polsatem bawiło się ponad 14 milionów widzów, a toast noworoczny wzniosło wraz z warszawiakami ponad 4,4 miliony widzów.

Podczas tegorocznej rSylwestrowej Mocy Przebojówr1; usłyszymy największe europejskie hity, a do samego świtu czuwać nad wszystkimi będzie dobry duch Zjednoczonej Europy w związku z Przewodnictwem Polski w Radzie Unii Europejskiej w 2011 roku. Na scenie zobaczymy zespół Opus, który porwie nas do tańca utworem rLife is lifer1;. Nie zabraknie także Danzela, który ze swoim rPump it upr1; zawsze gwarantuje udaną zabawę. Na scenie zobaczymy także polskie gwiazdy, które wykonają największe przeboje Europy oraz swoje hity, m.in. Doda zaśpiewa rBoys, boys, boysr1;, Golec uOrkiestra - rKalashnikowr1;, Varius Manx wykona rMambo no. 5r1;, zespół Kombii zaprezentuje w oryginalnej wersji utwór rDziewczyna o perłowych włosachr1;, Wojciech Gąssowski r11; rMambo italianor1; oraz rAmericanar1;, Blendersi zaśpiewają rEin zwei polizeir1;, Szymon Wydra wykona piosenkę z repertuaru Erosa Ramazzottir16;ego, czyli rCose della vitar1;. Natasza Urbańska przygotuje na ten wieczór kilka utworów z różnych stron Europy, natomiast Maciej Maleńczuk wykona tzw. medley, czyli składankę różnych europejskich przebojów. Wykonawcom towarzyszyć będą tancerze i grupy baletowe, m.in. z Dodą zobaczymy grupę tancerzy Augustina Egurroli, z Nataszą Urbańską balet kierowany przez Janusza Józefowicza. Pozostałym wykonawcom towarzyszyć będzie dwudziestoosobowy balet pod kierownictwem Agnieszki Brańskiej i Krzysztofa Adamskiego.

O północy życzenia noworoczne warszawiakom i telewidzom z całej Polski złoży Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wraz z Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzkiem. Wejściu w Nowy Rok towarzyszyć będzie pokaz sztucznych ogni oraz występ wybitnej śpiewaczki operowej Alicji Węgorzewskiej, która zaśpiewa Hymn Zjednoczonej Europy, czyli rOdę do radościr1; Ludwika van Beethovena.

Koncert sylwestrowy odbędzie się na multimedialnej scenie, której budowa rozpoczęła się 8 grudnia. Konstrukcja sceny wraz ze scenografią ma szerokość 60 m, a wysokość 20 m. W czasie koncertu zabłysną światła o mocy wystarczającej do oświetlenia 60 tysięcznego miasta. Moc nagłośnienia będzie 2 razy większa niż na warszawskim koncercie Madonny w sierpniu 2009, przy czym nie będzie to w jakikolwiek sposób zagrażać zdrowiu uczestników zabawy. Do ogrodzenia sceny i sektorów dla publiczności wykorzystane zostaną płotki zabezpieczające o łącznej długości 3,5 km.

Wszelkie informacje organizacyjne, pomocne warszawiakom w związku z Sylwestrem, dostępne są na stronie internetowej sylwester-2010.waw.pl oraz na um.warszawa.pl. Znajduje się na niej m.in. szczegółowa mapka przedstawiająca teren imprezy z zaznaczeniem wszystkich wejść, punktów medycznych, punktów informacyjnych, punktów gastronomicznych, ograniczeń i zakazów dla ruchu samochodowego.

ARS Communication Sp. z o.o. jest organizatorem wykonawczym tego przedsięwzięcia. Organizator zabawy sylwestrowej jest w stałym kontakcie z przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych MDM-u, którzy r11; wzorem ubiegłego roku r11; zostali poinformowani o szczegółach przygotowywanej imprezy.

Na rSylwestrową Moc Przebojówr1; zapraszają: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Telewizja Polsat i Radio Zet. Patron medialny: rTele Tydzieńr1; oraz magazyn rShowr1;.
 

Komentarze

 • 1692
  #1 PS HD dnia 08-12-2010 14:58
  Mateusz Borek się nam rozwija. Może za niedługo stanie się twarzą Polsatu, jak Marysia z 1pmnoweicon_biggrin
 • 472
  #2 Jarek dnia 08-12-2010 14:59
  Warto dodać, że na świecie mówi się o Polsatowskim Sylwestrze coraz głośniej...
 • 1123
  #3 Logan dnia 08-12-2010 15:13
  Tak! I za rok może wszyscy będziemy śpiewać i tańczyć "Waka Waka" icon_green

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.