Terentiew o Polsacie

MN 14/03/2007
Polsat
 Żeby walczyć o reklamodawców, Polsat poszukuje projektów dla różnych grup odbiorców. Najważniejsi pozostają widzowie w wieku 16-49 lat - mówi Nina Terentiew w wywiadzie dla Gazety Prawnej.

Jak chcecie walczyć o rynek reklamowy? Jaki będzie docelowy wizerunek stacji?

Terentiew: Teraz pracujemy nie tylko nad tym, żeby dotychczasowi widzowie nadal oglądali Polsat, ale również i nad tym, by pozyskać nowe grupy odbiorców. Taki cel możemy osiągnąć odpowiednio skonstruowaną ofertą programową. Widownia i profil widza Polsatu bardzo się zmieniły. Ogląda nas nie tylko tzw. masowy widz, którego bardzo szanujemy, ale również spora grupa widzów z większych miast o wyższym wykształceniu i wyższych dochodach. Naszym priorytetem nadal pozostaje grupa 16-49, najatrakcyjniejsza z punktu widzenia reklamodawców, ale wciąż szukamy projektów mogących zainteresować różne grupy odbiorców. Konkurencja jest ogromna, dlatego pozytywne efekty przynieść może tylko praca nad jakością.

W ubiegłym roku większość programów Polsatu zawiodła, zaś konkurencyjny TVN piął się w górę. Jakie były przyczyny tej porażki?

W ubiegłym roku opinia o stacji, a także powodzenie jej programów były moim zdaniem znacznie gorsze niż Polsat na to zasługiwał. Brakowało przede wszystkim umiejętnego wykorzystania potencjału stacji: gwiazd, które stworzyła, i jej wyjątkowej oferty programowej, takiej jak zagraniczne hity serialowe czy filmowe. Chodziło o to, żeby pokazać, że jesteśmy najlepsi, mamy najlepszych aktorów, największe gwiazdy, najlepsze filmy, a nasze programy są bardzo ciekawe. Przecież to Polsat wylansował Kubę Wojewódzkiego, a Wydarzenia od Faktów dzieli już niewielka różnica. W naszych serialach występują takie gwiazdy, jak Bogusław Linda, Małgorzata Foremniak, Paweł Wilczak, Krzysztof Pieczyński i wiele innych. Jedną z gwiazd serialu Fala zbrodni jest aktorka Agnieszka Dygant. To ogromny potencjał, który był do tej pory niewykorzystywany, choćby na polu budowania wizerunku stacji.

Jakie programy mają w tym roku pomóc wam wygrać z TVN rywalizację o tytuł najchętniej oglądanej stacji komercyjnej?

Wysokie wyniki oglądalności naszych tegorocznych premier mówią same za siebie. Przygotowaliśmy dla naszych widzów potężną dawkę polskich i amerykańskich seriali oraz filmów, a także rozrywkę w postaci programu Jak Oni śpiewają. W tej chwili pracujemy nad kolejnymi nowościami. W tym roku znacznie zwiększyliśmy inwestycje programowe i na tym nie poprzestaniemy. Jedną z nowości, która pojawi się w jesiennej ramówce, jest program X Factor. Będziemy w nim szukać utalentowanych zespołów w trzech różnych grupach wiekowych. Ich występy oceni jury. Można powiedzieć, że jest to w pewnym sensie odmiana Idola, ale naszym zdaniem o wiele lepsza i ciekawsza. Obecnie bardzo intensywnie nad nim pracujemy, czeka nas kompletowanie jury.

Wywiad dla Gazety Prawnej

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.