Ekstraklasa może także w Czwórce. Ruszy Śląsk TV?

MN 13/05/2011
Polsat
 Marian Kmita, szef sportu w Polsacie, powiedział w wywiadzie dla rPrzeglądu Sportowegor1;, że Polsat nie jest zainteresowany pakietem praw do piłkarskiej Ekstraklasy dla telewizji otwartej. Jednakże 4 hitowe mecze sezonu mogłyby trafić na antenę telewizyjnej Czwórki. Nie jest to jednak jeszcze przesądzone. Kmita podtrzymał też pomysł utworzenia telewizji klubowej na temat Śląska Wrocław.

Wspomniał, że nie będzie lepszej okazji, aby uruchomić taką stację. Polsat będzie miał bowiem prawa do meczów Śląska Wrocław i będzie produkował wiele materiałów na temat tego klubu, a więc opcja stworzenia kanału klubowego na pewno powróci. Marian Kmita w wywiadzie dla rPrzeglądu Sportowegor1; zapewnił również, że kanały Polsatu (głównie Polsat Futbol) pokażą każdy mecz Śląska Wrocław, którego większościowym udziałowcem jest Zygmunt Solorz-Ĺťak. Nieważne, czy zastrzeże go sobie Canal+ lub Eurosport 2. Takie są bowiem warunki sublicencji. Oznacza to więc, że w niektórych kolejkach stacje Polsatu wyemitują nie cztery, ale aż pięć spotkań. Co ważne, przy okazji meczów Śląska Wrocław, Polsat chce przygotowywać całą oprawę.


Komentarze

  • 1940
    #11 FRANKLIN dnia 16-05-2011 17:37
    taki kanał to glupota. lepiej niech sobie godziny meczów tak ustala by mecze nie nakladaly sie na mecze ligi holenderskiej, rosyjskiej czy tez ukrainskiej...

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.