Polsat wyróżniony Kryształowym Godłem

MN 31/05/2011
Polsat
 Polacy wybrali najchętniej oglądane stacje telewizyjne. W tegorocznej edycji badania European Trusted Brands marka TVN została laureatem Złotego Godła, a markę Polsat wyróżniono Kryształowym Godłem. Polsat został doceniony przez badanych za jakość, wizerunek, stosunek wartości do ceny oraz zrozumienie potrzeb klienta.

Marka Polsat została wybrana przez 22% respondentów, głównie oddały na nią głos osoby w wieku 30r11;39 lat. Z kolei marka TVN otrzymała 44% wskazań respondentów. Jest ona kojarzona z marką dynamiczną, modną oraz lubianą przez dzieci. Charakteryzuje się też wysokim poziomem rekomendacji wśród jej użytkowników.r11; Polacy są szczególnie wiarygodnymi sędziami w sprawie rodzimych stacji telewizyjnych. Należą do jednego z najbardziej rtelewizyjnychr1; społeczeństw, spędzając przeciętnie ok. 3 godziny dziennie przed odbiornikiem. Ponieważ zaledwie co piąty z nas zna jako tako któryś z języków obcych, polskie staje są w niezwykle uprzywilejowanej pozycji. W istocie w pojedynku o widza liczą się tylko trzej nadawcy: telewizja publiczna, Polsat i TVN. To, że w kategorii marki godnej zaufania zwycięstwo przypadło TVN świadczy o tej stacji tym lepiej, że ustępuje ona przecież dwóm pozostałym pod względem zasięgu, przynajmniej w odbiorze napowietrznym. Polsat rekompensuje sobie jednak tę przegraną wyższą od konkurencji oceną jakości. Trafia też najtrafniej w potrzeby odbiorców. W istocie wyniki ETB oznaczają zdeklasowanie w odbiorze społecznym telewizji publicznej przez nadawców prywatnych r11; komentuje wyniki profesor Janusz Czapiński, psycholog społeczny.Wyniki badania European Trusted Brands są podstawą do przyznania nagród r11; Złotego i Kryształowego Godła, przy czym zdobycie jednej statuetki nie wyklucza możliwości otrzymania drugiej. Złote Godło to nagroda w kategorii ilościowej, w której respondenci spontanicznie wskazują Najbardziej Godną Zaufania Markę. Kryształowe Godła, przyznawane są w kategorii jakościowej, w której marki oceniane są przez badanych według czterech kryteriów: jakości, stosunku wartości do ceny, silnego wizerunku oraz zrozumienia potrzeb klienta.

European Trusted Brands to jedno z największych i najszerzej zakrojonych badań konsumenckich, przeprowadzane w Europie przez rReaderr17;s Digestr1;. Badanie po raz pierwszy przeprowadzono w 2001 r. Co roku kontynuowane jest ono w kilkunastu krajach europejskich.

Badanie realizowano metodą kwestionariusza on-line lub ankiety pocztowej w okresie sierpień r11; paĹşdziernik 2010 r. Respondenci zostali wybrani spośród wielomilionowej bazy prenumeratorów miesięcznika rReaderr17;s Digestr1;. Jak co roku próba została dobrana tak, aby odzwierciedlała szeroki profil badanej populacji.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.