Drugi sezon "Orłów z Bostonu" w Polsacie

MN 14/09/2011
Polsat
 28 września Polsat ruszy z emisją drugiego sezonu serialu rOrły z Bostonur1; (tytuł oryginalny: rBoston Legalr1;). Będzie go można oglądać od poniedziałku do piątku o 12:00. Pracownicy bostońskiej firmy prawniczej rCrane, Poole & Schmidtr1; specjalizują się w prawie cywilnym. Zespołowi wysoko opłacanych i inteligentnych adwokatów przewodzą: Alan Shore (James Spader) i Denny Crane (William Shatner).

Reprezentują przed sądem wyjątkowo zdesperowanych klientów, ale sami też zachowują się prowokacyjnie. Najbardziej intrygująca postać w tym gronie to Alan Shore, piekielnie dobry adwokat, który potrafi wygrać przed sądem każdą, najbardziej beznadziejną sprawę. Wydaje się absolutnie pozbawiony skrupułów, ale ten mieszczuch, cynik i materialista też miewa serce. Mimo to nie dziwi go fakt, że wątpliwe moralnie metody lepiej skutkują, niż doskonała znajomość litery prawa. Nie sprawia mu to satysfakcji, wykorzystuje jednak cały arsenał sekretnych środków: zastraszanie świadków, manipulacja dowodami i odroczenie procesu. Dla dobra swojego klienta (lub klientki), nie zawaha się otwarcie przeciwstawić sędziemu. Areszt za obrazę sądu już nie robi na nim wrażenia. Wygłasza jedyne w swoim rodzaju mowy końcowe, po którychr30; strona przeciwna dosłownie nie ma już nic do powiedzenia. W tym również przypomina swojego starszego kolegę r11; najbliższego i zapewne jedynego przyjaciela, Dennyr17;ego Craner17;a.

rOrły z Bostonur1; zdobyły wiele prestiżowych telewizyjnych wyróżnień r11; w tym 5 nagród Emmy i Złoty Glob oraz 45 nominacji. James Spader r11; kreujący postać pierwszoplanową, Alana Shorer17;a r11; za rolę w rOrłach z Bostonur1; dwukrotnie został nagrodzony Emmy oraz kilkakrotnie nominowany, w tym również do Złotych Globów. A grający jego serialowego partnera, Dennyr17;ego Craner17;a r11; William Shatner (legendarny gwiazdor rStar Trekr1;) za rolę drugoplanową w rOrłach z Bostonur1; został uhonorowany Złotym Globem w 2005 roku. Candice Bergen, czyli prawniczkę Shirley Schmidt, również nominowano do Złotego Globu. Aktorka ma ponadto w swoim dorobku 5 Emmy, Złoty Glob, nominacje do tych nagród oraz do Oscara. Pomysłodawcą i producentem serialu jest David E. Kelley r11; twórca niezapomnianych telewizyjnych hitów: rAlly McBealr1; i rBoston Publicr1;.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.