PlusLiga w kanałach Polsatu oraz ipla

Krzysiek_46 30/09/2011
Kanały Polsat Sport
 Rozpoczęły się zmagania w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn. W tym sezonie w PlusLidze zagra wielu światowej klasy zawodników. Wprowadzony został także video weryfikator. Transmisje wybranych meczów w Polsacie Sport, zaś prawie wszystkie spotkania PlusLigi będzie moża śledzić w internetowej telewizji ipla.

W porównaniu z poprzednim sezonem, w tym wrócono do starego systemu. Oznacza to, że rozgrywki odbędą się bez drugiej rundy i podziału ligowej stawki na dwie grupy. W tym sezonie wprowadzono również video weryfikację, tzn. że jeśli drużyna nie zgadza się z decyzją sędziów, to ma prawo zażądać powtórki akcji dwa razy w ciągu seta. W sezonie 2010/2011 z PlusLigi odpadła drużyna Pamapol Wielton Wieluń, natomiast awansowała drużyna Lotos Trefl Gdańsk.

W tym roku Skra Bełchatów oraz ZAKSA Kędzierzyn-KoĹşle, dzięki temu, że zajęły pierwsze oraz drugie miejsce w tamtym sezonie PlusLigi, zagrają w Lidze Mistrzów. ZAKSA Kędzierzyn-KoĹşle trafiła do grupy C i zmierzy się z: Trentino Diatec, CAI Teruel oraz Partizan Termoelektro Belgrad, a Skra Bełchatów zagra w grupie F z drużynami: Tours VB, ACH Volley Lublana i Budvanska Rivijera Budva.

Również Asseco Resovia Rzeszów oraz Tytan AZS Częstochowa, dzięki zajęciu w PlusLidze kolejno trzeciego oraz czwartego miejsca, wystąpią w rozgrywkach o Puchar CEV. Asseco Resovia Rzeszów w 1/16 finału zagra z Lausanne UC, a Tytan AZS Częstochowa zmierzy się z Halkbank Ankara.

W tym roku na polskich parkietach PlusLigi będziemy mogli zobaczyć między innymi: Lukasa Tichacka, Patricka Steuerwalda, Roba Bontje, Michał Łasko oraz wiele innych światowych gwiazd.

Drużyny grające w PlusLidze:

r6; PGE Skra Bełchatów,
r6; Jastrzębski Węgiel,
r6; Asseco Resovia Rzeszów,
r6; ZAKSA Kędzierzyn-KoĹşle,
r6; Tytan AZS Częstochowa,
r6; Delecta Bydgoszcz,
r6; Indykpol AZS UWM Olsztyn,
r6; Pamapol Wielton Wieluń,
r6; AZS Politechnika Warszawska,
r6; Lotos Trefl Gdańsk.

Plan transmisji pierwszej kolejki PlusLigi:

Piątek, 30 września
20:00 Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów, na żywo (Polsat Sport oraz Polsat Sport HD)
Sobota, 1 paĹşdziernika
17:00 Tytan AZS Częstochowa - Jastrzębski Węgiel, na żywo (Polsat Sport)
Niedziela, 2 paĹşdziernika
17:00 Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS UWM Olsztyn, na żywo (Polsat Sport)
Poniedziałek, 3 paĹşdziernika
17:00 Fart Kielce - ZAKSA Kędzierzyn-KoĹşle, na żywo (Polsat Sport)

Mecze PlusLigi, Pucharu CEV oraz Ligi Mistrzów będą transmitowane w kanałach sportowych Polsatu, a wybrane także w Czwórce. Prawie wszystkie spotkania PlusLigi będą dostępne w ipla.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.