Polsat pisze do prezydenta

MN 13/04/2007
Polsat
 Władze Polsatu wystosowały list do prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w którym zwracają uwagę na "powtarzające się ostatnio próby dyskredytowania mediów prywatnych w tym Polsatu".

Według władz stacji, do owego dyskredytowania posłużył m. in. raport dotyczący likwidacji WSI. - Po jego opublikowaniu przedstawiciele władzy sugerowali, a część mediów, głównie TVP, nagłaśniała, że telewizję Polsat założono korzystając z niejasnych źródeł finansowych, a kontrolę nad nią przejęły służby specjalne. Władze Polsatu stanowczo podkreślają, że zarzuty te są absolutnie nieprawdziwe i absolutnie krzywdzące - podały w czwartek "Wydarzenia", informując o liście do prezydenta.
Władze Polsatu przypomniały przy tym, że "nie zgadzają się na kłamliwe wystąpienia wobec stacji, dlatego też złożyły w prokuraturze doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez autora raportu, czyli przez Antoniego Macierewicza".

Skierowane przez Polsat zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez likwidatora WSI Antoniego Macierewicza wpłynęło do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście pod koniec marca. Polsat chce, by prokuratura zbadała, czy nie złamał on prawa, zamieszczając w raporcie z weryfikacji WSI informacje na temat agenturalnej działalności członków władz Polsatu, a "w przypadku wystąpienia wymaganych prawem przesłanek" pociągnęła go do odpowiedzialności karnej.


Źródłó: Press


Komentarze

  • 18
    #1 Kamil2 dnia 16-04-2007 15:14
    Mi się wydaje, że Polsatowi zależy głównie na tym, aby zwrócić na siebie uwagę.icon_smile

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.