' /> ' /> '>

Nadchodzi Polsat Sport Extra HD, odchodzi Polsat Futbol

KM 02/02/2012
Kanały Polsat Sport
 Już niebawem do portfolio Grupy Polsat dołączy kanał Polsat Sport Extra HD. Będzie to już drugi kanał sportowy w jakości High Definition, jaki zaoferuje Polsat. Odchodzi zaś kanał piłkarski Polsat Futbol. Jego wyłączenie planuje się na maj br.

Nadawca poinformował o planowanym uruchomieniu przekazu kanału Polsat Sport Extra w HD. Dzięki temu, Telewizja Polsat będzie mogła zaoferować swoim widzom znacznie więcej sportu w wysokiej jakości obrazu i dĹşwięku. Będzie to już drugi kanał sportowy w jakości High Definition, jaki zaoferuje Polsat, zaraz obok Polsat Sport HD.

Telewizja wystosowała także oficjalny komunikat w sprawie wyłączenia kanału Polsat Futbol, który gościł w polskich domach od 2009 roku. Kanał zakończy swoją działalność wraz z końcem koncesji i zakończeniem nadawania przez Polsat Ligi Europejskiej UEFA. Polsat tłumaczy się niewystarczającym zainteresowaniem kibiców zarówno Ligą Europejską UEFA, jak i Ligą Mistrzów UEFA. Podkreśla, że skupi się na bardziej pożądanych przez polską widownię piłkarskich rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy, których można spodziewać się na kanale Polsat Sport Extra HD.

Więcej o Ekstraklasie w PSE

Dodatkowo, nadawca obiecuje poszerzenie ramówki i rozbudowę kanału Polsat Sport News, dostępnego w DVB-T.

 

Komentarze

  • 2214
    #21 mateush dnia 09-02-2012 08:23
    Trzeba umieć weryfikować, CP robi lifting swojej ramówce i myślę, że wyjdzie im to na dobre. Kolejny kanał HD w dodatku sportowy jest jak najbardziej pożądany. Do tego rozwój Polsat Sport News i CP utwierdzi swoją pozycję lidera nie tylko wśród kanałów sportowych.
  • 2801
    #22 aikon dnia 28-02-2012 21:10
    no to skoro był komunikat prasowy to sprawa już przesądzona

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.