Ekstraliga tylko w Polsacie Sport

MN 19/04/2007
Kanały Polsat Sport
 Rozgrywki Ekstraligi Żużlowej będą do końca sezonu emitowane tylko w Polsacie Sport. Podczas spotkania szefów spółki i kanału udało się dojść do porozumienia. Tym samym TVP nie będzie mogła pokazywać transmisji na swoich antenach.

W weekend relację z jednego z meczów za zgodą, skłóconej z Polsatem Ekstraligi Żużlowej nadał regionalny oddział TVP. -To był incydent, który udało nam się wyjaśnić. TVP potwierdziła, że honoruje naszą umowę - tłumaczy Kmita.

Przypomnijmy, że Spółka Ekstraliga Żużlowa, odziedziczyła od PZM rozgrywki żużlowe, ale nie chciała zaakceptować i przejąć podpisanego z Polsatem kontraktu. Po konsultacjach z prawnikami uznała go za nieważny i rozpoczęła negocjacje z innymi stacjami. Sportowy kanał, przekonany o ważności posiadanych praw chciał skierować sprawę do sądu. Wrogą medialną wymianę zdań, zakończyła dopiero wtorkowa konfrontacja. Przygoda publicznego nadawcy z polską ligą żużlową może mieć jednak kontynuację, TVP wyraża zainteresowanie przejęciem sportowej rywalizacji w kolejnym sezonie.


Źródło; wirtualnemedia.pl

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.