"Breaking Bad" od 29 kwietnia w Polsacie

MN 18/04/2012
Polsat
 Polsat zaprasza na premierę jednego z najlepszych amerykańskich seriali ostatnich lat r11; rBreaking Badr1;. Bryan Cranston wciela się w nim w postać sfrustrowanego nauczyciela chemii, który, gdy dowiaduje się, że ma złośliwego raka, zmienia swoje życie. Ze zwykłego obywatela staje się kryminalistą, aby zabezpieczyć przyszłość swojej rodziny.

Główny bohater Walter White (Bryan Cranston, znany z serialu rZwariowany świat Malcolmar1;) uczy chemii w szkole średniej w niewielkim mieście w stanie Nowy Meksyk. Walter White niczym się nie wyróżnia, to przeciętny i pozbawiony charyzmy mężczyzna w średnim wieku. Aby utrzymać ukochaną żonę, Skyler (Anna Gunn, rWróg publicznyr1;), która obecnie spodziewa się ich kolejnego dziecka, oraz 17-letniego syna, Waltera Jr. (R.J. Mitte, rChirurdzyr1;), który cierpi na porażenie mózgowe, musi dorabiać w miejscowej myjni samochodowej.

Pięćdziesiąte urodziny wprawiają go w przygnębienie, ale szybko okazuje się, że może być jeszcze gorzej. Przypadkowo postawiona diagnoza brzmi jak wyrok śmierci: nieoperacyjny rak płuc. Lekarz przewiduje, że pozostało mu nie więcej niż dwa lata życia. Waltera nie stać na kosztowną chemioterapię. Nie chce zadłużać się w banku lub u przyjaciół, pozostawia więc dla siebie tę smutną nowinę ir30; schodzi na drogę przestępczą. Aby zabezpieczyć finansowo żonę i niepełnosprawnego syna na wypadek swojej śmierci, decyduje się wykorzystać pozostały mu czas nar30; produkowanie narkotyków.


rBreaking Badr1;
foto: Polsat


To punkt zwrotny w życiu Whiter17;a, a inspiracji dostarczyła mu pewna opowieść, którą usłyszał podczas przyjęcia z okazji swoich pięćdziesiątych urodzin. Było ono dla niego autentyczną niespodzianką. Ale najbardziej zaskoczyły jubilata słowa, które tego wieczoru wypowiedział jego szwagier. Agent DEA Hank Weld (Dean Norris, nominowany do Screen Actors Guild Awards 2012 za rolę w tym serialu) z dumą opowiadał o swoim najnowszym sukcesie na froncie wojny narkotykowej. Był w tak doskonałym nastroju, że zgodził się zabrać Waltera na najnowszą akcję, prowadzoną przez federalnych przeciw lokalnemu dilerowi. Podczas tej eskapady główny bohater ma nie tylko okazję zobaczyć, jak wygląda typowa wytwórnia amfetaminy, ale też spostrzega coś o wiele ciekawszegor30; Okazuje się, że to jego dawny uczeń r11; Jesse Lee Pinkman (Aaron Paul, znany również z filmu rMission: Impossible IIIr1; r11; nagrodzony Emmy 2010 za rolę w tym serialu) jest tym tajemniczym, najbardziej poszukiwanym w okolicy dilerem. Nigdy nie grzeszył inteligencją, znów jednak udaje mu się umknąć stróżom prawa. Ale nie zdesperowanemu nauczycielowi. White odnajduje go i składa mu propozycję nie do odrzucenia: albo zostaną wspólnikami w tym rbiznesier1; i będą razem rgotowaćr1; towar, albo też on na niego doniesie. A ponadto Walter wpada na genialny pomysł, by przestępczą działalność prowadzić w wędrownej wytwórnii amfetaminy, dzięki czemu pozostaną nieuchwytni. Nie na długo. Wspólnymi siłami przygotowują najczystszy, najlepszy narkotyk na rynku, przez co sprowadzają na siebie prawdziwe problemy i giną ludzier30;

Odtąd główny bohater prowadzi podwójne życie r11; przykładnego męża i ojca oraz przestępcy, który w samochodzie kempingowym, zaparkowanym gdzieś na pustyni, produkuje narkotyki. On i jego młodszy partner w interesach tworzą duet niemal komiczny. Zwłaszcza, gdy Walter beszta Jessier17;go za niekompetencję i nieodpowiedzialność, a przy tym r11; jak na wzorowego belfra przystało r11; dowodzi, jak przydatna jest szkolna wiedzar30; Obaj na przemian kłócą się i godzą, wpadają w tarapaty i wspólnymi siłami ratują z najbardziej nawet ponurych opresji. I tak oto niepozorny Walter White r11; chory na raka nauczyciel chemii wkracza w śmiertelnie niebezpieczny świat narkotyków i zbrodni.

Pomysłodawcą rBreaking Badr1; jest Vince Gilligan, który wcześniej współtworzył światowy sukces rZ Archiwum Xr1;, uczestnicząc w jego produkcji. Jest też jednym z producentów wykonawczych tego serialu, obok Marka Johnsona, który z kolei zasłynął produkcją rThe Guardianr1; (znanego z anteny Polsatu pod tytułem rObrońcar1;). Vince Gilligan reżyserował również pilota serialu rBreaking Badr1; i był za to nominowany do nagrody Emmy 2008.

Premiera pierwszego odcinka serialu rBreaking Badr1; już 29 kwietnia na antenie Telewizji Polsat. Emisja: w niedziele o 22:00.
 

Komentarze

  • 1236
    #11 nin dnia 19-04-2012 15:15
    Finder obecnie Foxie więc nie da rady. A co do iinych seriali to Polat obecnie bierze od Sony lub Foxa (ostatnio to domena TVP). Dlatego Weeds odpada.
  • 2214
    #12 mateush dnia 20-04-2012 14:41
    Kości zostaną zastąpione wcale nie gorszym serialem. Breaking bad zapowiada się niezwykle ciekawie i taki jest, co potwierdzają świetne recenzje. Dzięki temu Polsat zapewnia sobie sporą oglądalność niedzielnego wieczora.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.