Jesień 2012 w Polsacie (akt.)

PT 09/08/2012
Polsat
 Tej jesieni, wzorem ubiegłego sezonu na antenie Polsatu królować będą taniec i muzyka, czyli dwa ekscytujące talent show: druga edycja rTylko taniec. Got to Dancer1; oraz czwarta edycja rTylko muzyka. Must be the musicr1;. A to tylko część propozycji Polsatu na jesień 2012.

Czwartkowe wieczory spędzimy w gronie czterech wspaniałych rPrzyjaciółekr1;, które wciągną nas w swoje ploteczki, miłości i dramaty, ale wcześniej zostaniemy specjalnymi gośćmi rHotelu 52r1;. Sprawdzimy co słychać w kamienicy przy ul. Ćwiartki 3/4 (rŚwiat według Kiepskichr1;) a jesienne popołudnia spędzać będziemy w nie zawsze sielskim Wadlewie (rPierwsza miłośćr1;). W niedzielne wieczory rzucimy rKośćmir1;, a w czwartek zgłębimy kryminalne zagadki Miami. W poniedziałki i wtorki razem z Meryl Streep zasmakujemy w kuchni francuskiej, pożegnamy Michela Jacksona oraz odpowiemy na pytanie Hugh Granta i Sarah Jessici Parker czy rSłyszeliśmy o Morganachr1;.

Pierwsza edycja tanecznego show rTylko taniec. Got to Dancer1; okazała się wielkim sukcesem Telewizji Polsat. Zwycięzca premierowej edycji samouk Dawid Ignaczak próbuje właśnie swoich sił w Paryżu pod troskliwym okiem Krystyny Mazurówny. W poprzedniej edycji program dał możliwość zaprezentowania swoich talentów tanecznych ponad 200 uczestnikom i tej jesieni nie będzie inaczej.

Tancerzy oceniać będzie bardzo energetyzujące jury, swoiste creme de la creme tanecznego świata: Michał Malitowski (najbardziej utytułowany tancerz latino na świecie r11; wielokrotny mistrz Polski, Europy i świata obecnie mieszkający w Londynie. Ostatnio zdobył nowe 2 tytuły mistrza r11; na początku czerwca wygrał Blackpool (zwycięstwo w kategorii Professional Latin Blackpool Dance Festival, to sukces na miarę medalu na igrzyskach olimpijskich), a kilka dni temu odniósł spektakularne zwycięstwo na największym turnieju tańca towarzyskiego na kontynencie azjatyckim r11; China Open Championships), ekscentrycznaKrystyna Mazurówna (przed laty solistka Casino de Paris, tancerka rewii Josephine Baker, autorka wielu choreografii w teatrze rElysees Montmartrer1; od 40 lat mieszkająca w Paryżu), rzłodziej ludzkich sercr1;, który całkowicie już wrócił do zdrowia Alan Andersz (aktor i tancerz mocno osadzony w środowisku hip-hopowym. Z zespołem pod wodzą Piotra Galińskiego zdobył 5 tytułów Mistrzów Polski Formacji Tanecznych w stylu latynoamerykańskim do lat 15. Z zespołem V2 Agustina Egurroli zdobył wicemistrzostwo Polski Disco Dance) oraz Joanna Liszowska (utalentowana i wszechstronna aktorka, obdarzona niesamowitym głosem i talentem tanecznym. Udowodniła to olśniewającą rolą Roxy w musicalu rChicagor1;).

Gospodarzami programu będą Maciej Dowbor oraz Katarzyna Kępka.

Taneczny talent show rTylko taniec. Got to Dancer1; powstał na licencji programu rGot to Dancer1; emitowanym na brytyjskim kanale Sky One. Licencję zakupiła również amerykańska stacja CBS, gdzie program nadawany jest pod nazwą rLive to Dancer1;. Dystrybutorem formatu jest Shine International. Producentem i reżyserem polskiej edycji programu jest Jan Kępiński.

Emisja premierowego odcinka rTylko taniec. Got to Dancer1; już 7 września o godz. 20.00.

Po trzech spektakularnych sukcesach rTylko muzyka. Must be the musicr1;, czas na czwartą już edycję talent show. Po wygranej Eneja, każda kolejna edycja najpopularniejszego show w Polsce przynosi nowe odkrycia. Do dziś uczestnicy rTylko muzyka. Must be the musicr1; po występie w programie wydali sześć płyt, a kilka piosenek królowało na listach przebojów rozgłośni radiowych. W jury niezmiennie zasiądą: Kora, Elżbieta Zapendowska, Adam Sztaba i Wojtek Łozo Łozowski. Program poprowadzą Maciek Rock i Paulina Sykut.

rTylko muzyka. Must be the musicr1; to dziś nie tylko komercyjny i artystyczny sukces pierwszego zwycięzcy programu zespołu Enej. Uczestnicy show po występie w programie wydali 6 płyt. Z I edycji niesamowita Oliva Livki, hardrockowy zespół Noko, dzieciaki z Little Breaver i punkrockowy Rotten Bark. Z II edycji reggaeowa Raggafaya i góralskie InoRos, a zwycięzca II edycji programu Maciej Czaczyk właśnie podpisał kontrakt płytowy i kończy przygotowywanie debiutanckiego materiału.

Wszystkie trzy edycje muzycznego show zakończyły się olbrzymim sukcesem. W pierwszej edycji zwyciężył zespół Enej. Od finału programu, grupa Enej wciąż koncertuje, a jej płyta rFolkorabelr1; zyskała status złotej. W grudniu 2011 zespół wydał pierwsze DVD z zapisem koncertu z Przystanku Woodstock 2011. W marcu 2012 w stacjach radiowych całej Polski pojawił się nowy singiel promujący trzeci album Eneja. Od czasu wygranej, zespół zdobywa nagrody na wszystkich liczących się na rynku muzycznym festiwalach (Sopot TOPtrendy Festiwal r11; nagroda poplisty RMF FM, Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu r11; nagroda Superpremiery, Eska Music Awards r11; Zespół Roku i Piosenka Roku).

W drugiej edycji rTylko muzyka. Must be the music.r1; zwycięzcą i zdobywcą głównej nagrody, czyli 100 tys. złotych oraz występu podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów 2011 został prawdziwy wirtuoz gitary i wokalista r11; 17-letni Maciej Czaczyk. Jego piosenka rNie bój sięr1; autorstwa Roberta Jansona do niedawna zajmowała 3. miejsce na pop liście radia RMF FM. Zwycięzcą ostatniej edycji była grupa Lemon, która obecnie pracuje nad nowym materiałem muzycznym. Piosenki, które pojawiły się w programie często stawały się przebojami. Rozgłośnie radiowe chętnie grały też rCałą salęr1; Raggafaya, a piosenka rCzyste szaleństwor1; zespołu InoRos z towarzyszeniem Libera była przebojem tegorocznego Euro.

Muzyczne talent show rTylko muzyka. Must be the musicr1; powstało na licencji amerykańskiej firmy Shine International i brytyjskiej wersji formatu.

Emisja premierowego odcinka rTylko muzyka. Must be the musicr1; już 9 września o godz. 20.00.

Bezwarunkowa akceptacja, wsparcie w każdej sytuacji, szczerość, śmiech mimo wszystko i odrobina łez to przepis na rPrzyjaciółkir1; r11; nowość na antenie Telewizji Polsat.

Małgorzata Socha w roli porzuconej żony z dzieckiem, Joanna Liszowska jako wzięta fryzjerka, Magdalena Stużyńska r11; niespełniona zawodowo gospodyni domowa oraz Anita Sokołowska r11; samotna bizneswoman. rPrzyjaciółkir1; to niekiedy wzruszająca, a niekiedy humorystyczna opowieść o przyjaĹşni czterech pozornie zwyczajnych kobiet. Spotykają się po latach na zjeĹşdzie klasowym a tamr30; Oceniające spojrzenia koleżanek, uszczypliwe komentarze, obawa jak wypadnę, czy mam się czym pochwalić? Klasowa impreza na statku szybko zweryfikuje to co zostało z młodzieńczych marzeń. Droga do szczęścia naszych bohaterek będzie wyboista, jednak co cztery głowy to nie jedna!

Inga (Małgorzata Socha) nie dość, że właśnie została porzucona przez męża dla młodszej, to jeszcze ma problemy z prowadzeniem przez założonego przez siebie przedszkola. Samotność, widmo bankructwa i tęskniąca za ojcem córeczka r11; sytuacja wydawałoby się beznadziejna. Czy aby na pewno? Ĺťycie lubi płatać rozmaite figler30; Patrycja (Joanna Liszowska) r11; kobieta wulkan, która dobrą energią zaraża wszystkich wokół. Ma wszystko, czego pragnęła: świetną pracę, kochającego mężczyznę, grono przyjaciół. Czy Patrycja rzeczywiście jest szczęśliwa? Czy mężczyzna jej życia (Marcin Rogacewicz) poprosi ją wreszcie o rękę? Zuza (Anita Sokołowska) właśnie awansowała na dyrektorskie stanowisko w prawdziwie męskim świecie. Jest perfekcjonistką i w pracy, i w domu. Do osiągnięcia idealnego wizerunku brakuje jej mężczyzny.

I w tym właśnie tkwi problem, bo mimo niewątpliwej atrakcyjności i świetnej pozycji trudno komukolwiek wytrzymać z rKierowniczką Całego Wszechświatar1;. A może przystojny informatyk Wojtek (Lesław Ĺťurek) przebije się przez garniturowy pancerz Zuzy? Przeciwieństwem Zuzy jest Anka (Magdalena Stużyńska) r11; troskliwa mama, świetna, choć może odrobinę zaniedbana i zaniedbywana żona. Przed laty wraz z mężem (Bartek Kasprzykowski) ustalili, że on robi karierę a ona zajmuje się domem. Teraz, gdy dzieci podrosły a mąż wraca coraz póĹşniej Anka nie wie jak się odnaleĹşć w nowej sytuacji. Strach, żal i rozczarowanie próbuje zagłuszać alkoholem. Co na to powiedzą dziewczyny? Kto pomoże Ance?

Co czeka cztery kobiety? Jak ułożą się ich losy? Czy rzeczywiście prawdą jest, że los zamykając przed nami jedne drzwi, otwiera drugie? Być może na to pytanie pomogą odpowiedzieć rPrzyjaciółkir1; r11; bardzo prawdziwy serial o prawdziwych kobietach, nie tylko dla kobiet.

rPrzyjaciółkir1; produkuje Akson Studio. Reżyserem i operatorem jest Grzegorz Kuczeriszka, a scenariusz napisała Beata Pasek (rNianiar1;, rHela w opałachr1;). Pierwszy odcinek serialu 6 września o 22.00.

Istnieje przekonanie, iż nic tak nie hartuje jak przeciwności losu, które nas spotykają. Pod tą tezą z pewnością może się podpisać Natalia Lipska, której determinacja i siła pozwoliły odbudować spalony Hotel 52. Czy starczy jej wytrwałości by zadbać także o miłość?

W szóstej już serii poznamy dalsze losy głównych bohaterów: Natalii (Laura Samojłowicz), Artura (Krzysztof Kwiatkowski), Igora (Kamil Kula), Iwony (Magdalena Cielecka) i jej męża Andrzeja (Marek Bukowski).

W przeszłości los ciężko doświadczał Natalię. Jak dotąd udawało jej się wychodzić z tych starć obronną ręką nie tylko dzięki sile charakteru, ale także dzięki wsparciu zakochanego Artura. Teraz gdy wreszcie zaakceptowała jego chęć robienia kariery i dążenia do sukcesu z dala od gościnnych progów Hotelu 52 nastał czas na spokojny związek, a może nawet dzieckor30;? Czy jednak ich szczęście będzie trwałe? A może przeminie, gdy na horyzoncie znów pojawi się Kajtek (Gabriel Piotrowski)? Niepokorny tancerz jest tak różny od rpoukładanegor1; Arturar30; Czy Natalia zapragnie odmiany?

To jednak nie koniec niespodzianek. W hotelu zajdą spore zmiany personalne. Za pulpitem konsjerża stanie Tomasz Rusiecki (Filip Bobek), który jako przystojny, młody mężczyzna będzie budził ciekawość personelu żeńskiego, sam jednak będzie stronił od kobiet oraz jakichkolwiek relacji towarzyskich z personelem. Czy ukrywa jakąś tajemnicę? Obok Marty (Magdalena Lamparska) na stanowisku recepcjonistki zatrudniona zostanie Sara Wyrzykowska (Klaudia Halejcio). Pewna siebie kokietka bez skrupułów będzie odrzucać kolejnych adoratorów, aż do momentu, gdy rtrafi kosa na kamieńr1;. Kto będzie tym szczęśliwym wybrańcem? Szefową sali restauracyjnej zostanie przedsiębiorczar30; eks żona Andrzeja (Marek Bukowski) Beata (Ada Fijał). Jak na to zareaguje Iwona (Magdalena Cielecka), która po raz kolejny jest zmuszona pracować z eks swojego mężczyzny?

Podobnie jak w poprzednich sezonach, Hotel 52 odwiedzi mnóstwo oryginalnych gości. W ich role wcielą się między innymi: Anna Cieślak, Joanna Koroniewska, Piotr Polk, Anita Sokołowska, Maciej Zakościelny. Specjalnymi gośćmi będą też znani z anteny Polsat Sport komentatorzy Mateusz Borek oraz Paweł Wójcik.

Producentem rHotelu 52r1; jest Akson Studio. Reżyserem 6. sezonu rHotelu 52r1; są Grzegorz Kuczeriszka, Radosław Piwowarski oraz Łukasz Wiśniewski, a autorem zdjęć Marcin Kukielski. Serial emitowany jest w każdy czwartek począwszy od 6 września o godz. 21.00.

Kobiece ambicje i przedsiębiorczość nie znają granic r11; Halinka nie dość, że w przeciwieństwie do swojego męża pracuje zawodowo, to jeszcze ulegając panującej wśród celebrytów modzie postanawia napisać autobiografię rMoje kiepskie życier1;.

Jak łatwo się domyślić ten pomysł nie przypadnie do gustu Ferdkowi (Andrzej Grabowski). Nie zachwyci go też inny plan Halinki (Marzena Kipiel-Sztuka). Otóż Kiepska wraz z sąsiadką Heleną PaĹşdziochową (Renata Pałys) uznają, że współczesna rodzina powinna funkcjonować jak dobrze zorganizowana korporacja i korzystając z jej wzorców zatrudnią poszczególnych członków swoich rodzinr30; na etacie. Nie poszczęści się jedynie Ferdynandowi Kiepskiemu, któremu Halinka zaproponuje umowę rśmieciowąr1;. Dodatkowym zmartwieniem Kiepskich będą problemy małżeńskie Waldka (Bartosz Ĺťukowski)i Jolasi (Anna Ilczuk). Świeżo upieczona małżonka zażąda od Waldka futra i od jego kupna uzależni dalsze pożycie małżeńskie. Zrozpaczony Waldek będzie szukał pomocy u ojca. W jaki sposób Ferdek wesprze zrozpaczonego syna?

W nowym sezonie zobaczymy Bartosza Ĺťukowskiego (Walduś), Ryszarda Kotysa (PaĹşdzioch), Renatę Pałys (PaĹşdziochową), Barbarę Mularczyk (Mariolka), Zofię Czerwińską (Malinowska), Annę Ilczuk (Jolasia) i Lecha Dyblika (Badurę), Bohdana Smolenia (Listonosz).

Serial produkuje ATM Grupa, a reżyseruje Patrick Yoka. Nowe odcinki rŚwiata według Kiepskichr1; będzie można zobaczyć w każdą środę, od 5 września o godz. 20.00.

Była żona, intryga, niejasne interesy i wreszcie sfingowane morderstwo. Z tymi dramatycznymi wydarzeniami musieli zmierzyć się wiosną Marysia i Hubert (Aneta Zając i Michał Czernecki). Ich związek przetrwał przeciwności losu i para znów mogła cieszyć się rodzinnym szczęściem. Czy aby na pewno? Czy sielanka nie uśpi ich miłości? Uczucie na stałe zagościło też w sercach Emilki i Bartka (Anna Ilczuk, Bartek Kwietniewski) oraz Wiktorii i Rysia (Halszka Lehman i Mirosław Kotowicz), a gorąca miłość zaprowadzi ich jesienią na ślubny kobierzec!

rPierwsza miłośćr1;, która już od ośmiu lat (premiera w listopadzie 2004r.) gości na antenie Telewizji Polsat wciąż jest najchętniej oglądanym serialem w paśmie popołudniowym. Średnio, codzienne perypetie Marysi, Pawła oraz ich rodziny i przyjaciół ogląda ok. 3 mln widzów, co świadczy o tym jak wielką sympatię i zainteresowanie budzi ta para bohaterów.

Rodzinną idyllę Marysi i Huberta zakłóci nowy sąsiad r11; Szymon Kmieciński (Michał Korcz). Jego uwagę od razu przykuje sympatyczna blondynka mieszkająca w tej samej kamienicy. Czy Marysia ulegnie czarowi zwariowanego DJ-a? Jak na nowego lokatora zareaguje Hubert? Czy cieniem na relacjach Marysi i Huberta położy się też rozpacz Pawła (Mikołaj Krawczyk), który nie może się pogodzić z odejściem ukochanej (Agnieszka Włodarczyk)?

Do Wrocławia z zagranicy postanowi powrócić Kinga (Aleksandra Zienkiewicz). Towarzyszyć jej będzie oczywiście Adam (Marcin Krajewski) i dzieci. Czy partner Ĺťukowskiej znajdzie pracę? Czy Kinga będzie z nim szczęśliwa, czy też swojej szansy na życie u jej boku poszuka Robert (Marek Kaliszuk)?

Wielbiciele wątków sensacyjnych powinni uważnie śledzić losy Radka Zielińskiego (Mateusz Banasiuk). W jego życiu ponownie pojawi się Dragon (Krzysztof Zych), który po wyjściu z więzienia będzie próbował namówić go do zuchwałej kradzieży. Jakie konsekwencje będzie miała odmowa Radka?

W serialu zobaczymy m.in. Łukasza Płoszajskiego, Marię Pakulnis, Grażynę Wolszczak, Annę Ilczuk, Pawła Okońskiego, Macieja Tomaszewskiego, Jana Jankowskiego, Dominikę Kojro. Jesienią do obsady serialu dołączy Tomasz Ciachorowski.

rPierwsza miłośćr1; od poniedziałku do piątku, począwszy od 3 września o godzinie 18.00.

Widzowie śledzący z uwagą historie z życia wzięte będą mogli zobaczyć kolejne odcinki rDlaczego ja?r1;, rMalanowski i partnerzyr1; oraz rTrudne sprawyr1;.

Dla tych, którzy nade wszystko cenią realizm, Polsat przygotował trzy seriale paradokumentalne: rTrudne sprawyr1;, rDlaczego ja?r1; i rMalanowski i partnerzyr1;.
Producentem seriali rDlaczego ja?r1; i rTrudne sprawyr1; jest firma Takomedia, zaś rMalanowskiego i partnerówr1; r11; Constantin Entertainment. Premierowe odcinki rDlaczego ja?r1; będzie można zobaczyć o godz. 17.00, od poniedziałku do piątku. rTrudne sprawyr1; o godz. 14.45, a o 16.30 kolejny sezon serialu rMalanowski i partnerzyr1;.

Historie, które znamy tylko z opowiadań. rNiemożliwe! Naprawdę?!r1; r11; słychać komentarze. A jednak! Wydarzenia, które wydają się być tylko literacką fikcją mogą mieć miejsce naprawdę. Niezwykle zawiłe ludzkie relacje, pułapki prawne, pomyłki medyczne to tylko niektóre tematy nowego serialu paradokumentalnego rNieprawdopodobne a jednakr1; r11; nowość na antenie Telewizji Polsat.

Serial rNieprawdopodobne, a jednakr1; można oglądać na antenie Polsatu od września, w soboty i niedziele. Producentem serialu jest firma Tako Media Sp. z o.o. Reżyserem nadzorującym tę produkcję jest Okił Khamidow, znany z takich flagowych produkcji Telewizji Polsat jak: rŚwiat według Kiepskichr1;, rFala zbrodnir1;, rPierwsza miłośćr1; oraz innych seriali gatunku scripted docu: "Dlaczego ja?" i "Trudne sprawy".

W poniedziałkowe i wtorkowe wieczory Telewizja Polsat pokaże wielkie przeboje kinowe ostatnich lat, m.in. r2012r1;, rNiezniszczalnir1;, rJulie i Juliar1;, rMetro strachur1;, rSłyszeliście o Morganach?r1;, rOpancerzonyr1;, rMichel Jacksonr17;s This is itr1;.

rPaństwo w Państwier1; to program publicystyczny, nadawany na antenie Telewizji Polsat co niedziela o godz. 19.30. Każde wydanie programu to szczegółowo udokumentowany reportaż o przypadku naruszenia prawa przez urzędników w stosunku do obywateli. Gospodarzem programu będzie Przemysław Talkowski r11; dziennikarz Polsat News.

rPaństwo w państwier1; pokazuje historie ludzi, którzy od lat prowadzą walkę z powszechnym w klasie urzędniczej przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Scenariusz każdego z programów osnuty będzie wokół szczególnie jaskrawego przypadku samowoli urzędniczej, skutkiem której jest bankructwo przedsiębiorstwa, ruina przedsiębiorcy i utrata pracy przez pracowników. Dziennikarze rPaństwa w państwier1; ścigają takie przypadki, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych.

Program prowadzi Przemysław Talkowski, dziennikarz i prawnik znany z anteny kanału Polsat News, gdzie prowadzi magazyn rNie daj się fiskusowir1;. Talkowski w programie rPaństwo w państwier1; rozmawia w studiu z głównym bohaterem reportażu, jego pracownikami lub członkami rodziny, ale także przedstawicielami urzędów, politykami, komentatorami lub celebrytami. Szefem redakcji programu jest Anna Oblicza, pomysłodawcą Bogusław Chrabota, szef Publicystyki Telewizji Polsat i Polsat News.

Nowe odcinki siódmego sezonu rKościr1; od 7 paĹşdziernika na antenie Telewizji Polsat. Mroczne zagadki kryminalne, rozwiązuje błyskotliwie inteligentna i pozornie niewrażliwa r11; antropolog Brennan (Emily Deschanel) i pewny siebie, a zarazem czarujący agent federalny Booth (David Boreanaz). Serial rKościr1; emitowany jest w każdą niedzielę r11; najnowsze odcinki od 7 paĹşdziernika o godz. 22.00.
  

Komentarze

 • 1175
  #11 lukasz20 dnia 10-08-2012 13:04
  Co będzie o 19.30 od poniedziałku do piątku? Znowu Kiepscy?
 • 2152
  #12 przemekp dnia 11-08-2012 15:47
  No i bardzo dobra ramówka Polsatu na jesień smile1 O wiele lepsza od ramówki TVN-u icon_smile
 • 2214
  #13 mateush dnia 11-08-2012 15:59
  Jesienią Polsat stawia na stare sprawdzone i cieszące się ogromną popularnością rozwiązania. Do tego odrobina czegoś nowego w postaci np. 'Przyjaciółek'. Filmowo też będzie interesująco. Cały Polsat icon_green
 • 2900
  #14 rbltv dnia 11-08-2012 19:47
  Ramówka w sumie może być.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.