Polsat Sport pokaże mecze Śląska, bo otrzymał je za darmo

MN 23/08/2012
Kanały Polsat Sport
 Polsat Sport pokaże mecze Śląska Wrocław w IV rundzie eliminacji Ligi Europejskiej UEFA, ponieważ prawa do ich emisji otrzymał bezpłatnie. Jak tłumaczy Presserwisowi Marian Kmita, szef sportu w Polsacie, stacja nie musiała płacić za licencję, a tylko zobowiązała się do realizacji przekazu z meczu w Polsce na własny koszt.

Kmita powiedział Presserwisowi, że Polsat zdecydował się na pokazanie spotkań w trosce o polskiego kibica oraz interesy Śląska Wrocław, którego współwłaścicielem jest Zygmunt Solorz-Ĺťak, właściciel Polsatu. Warto dodać, że wcześniej Polsat nie chciał pokazywać meczów eliminacyjnych z udziałem polskich klubów w europejskich pucharach. Jak tłumaczył Presserwisowi Marian Kmita, powodem był fakt, że Polsat nie przedłużył praw do pokazywania dalszych faz Ligi Europejskiej i Ligi Mistrzów UEFA, a więc nie ubiegał się o mecze eliminacyjne.

Śląsk walczy o Ligę Europejską w Polsacie Sport
  

Komentarze

 • 2639
  #1 Emil dnia 23-08-2012 16:29
  Dziwne, że nSport HD czy nawet TVN Turbo HD nie pokaże meczu Legii Warszawa, bo ona należy w 100% do Grupy ITI. Ciekawe czy też mogli wziąć ten mecz za darmo. Jeżeli tak, to po prostu olali coś, co do nich należy
  smile1wink

  Polsat nie przedłużył praw do pokazywania dalszych faz Ligi Europejskiej i Ligi Mistrzów UEFA, a więc nie ubiegał się o mecze eliminacyjne.
  Nie miał jak przedłużyć, bo przecież Polsat w ogóle nie brał udziału w przetargu do zakupu praw transmisyjnych, ani o sublicencję się nie postarali
  smile1winkfrown
 • 2214
  #2 mateush dnia 23-08-2012 16:30
  Solorz-Żak ma to do siebie, że ściśle współpracuje w ramach firm, które posiada, by każda strona na tym skorzystała. I teraz nie jest inaczej. Pokazywanie tych meczy będzie korzystne dla samej drużyny jak i właściciela tv, który zyska oglądalność a i kibice zawiedzeni nie będą.
 • 1933
  #3 piotrln dnia 23-08-2012 18:56
  Haha ITI kupiło LE i LM , a oni niemaja obowiazku pokazac meczy kw do LE czy LM. Prawa maja do LM ,od 4 Rundy kw a do LE ,od fazy grupowej. A mecze otwarte w LE moga wogole nieujzec swiatła dziennego. Brak komunikatu jakoby ktorys kanał czy to TVN czy TVP miał ,pokazac LE. TAk wiec w CP moze wogole niebyc meczy LE.
 • 2152
  #4 przemekp dnia 23-08-2012 20:10
  A meczów z FK Budućnost Podgorica i z Helsingborgsem IF czasem nie rozdawali za darmo? mrgreen
 • 2639
  #5 Emil dnia 24-08-2012 00:40
  Mecz dostali za darmo, ale reszta biorą na siebie, więc takie za darmo to to nie jest
  smile1winkgrin

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.