Polsat walczy z fałszywym profilem na Facebooku

MN 30/09/2012
Polsat
 Od połowy września na antenie Polsatu można oglądać nowy program rStudio weekendr1;, który nastawiony jest także na interakcję z widzem dzięki profilowi na Facebooku. Stacja od samego początku ma jednak problem r11; istnieje bowiem nieoficjalny profil programu, popularniejszy od oficjalnego.

Widzowie programu mogą być zdezorientowani, bowiem po wybraniu krótkiego adresu facebook.com/studioweekend, przechodzą na profil, który nie ma nic wspólnego z programem. Ponadto, osoba, która go prowadzi, podszywa się pod oficjalny profil, nie informując widzów, że znaleĹşli się na stronie nieprowadzonej przez Polsat. Z fałszywego profilu znikają też wszystkie posty użytkowników, którzy przestrzegą innych, że nie jest to oficjalna strona. Takie osoby zgłaszają także, że zostały zablokowane przez administratora profilu.

Oficjalny profil działa pod adresem facebook.com/studioweekendoficjalny. Ma mniej fanów niż ten nieoficjalny. Prawdziwy lubi ponad 500, a fałszywy ponad 800 osób. Ekipa programu zapewnia, że stara się walczyć z fałszywym profilem. Jak można zauważyć, wiele osób wypowiadających się na fałszywszej stronie, nie zdaje sobie sprawy z tego, że ktoś wprowadza je w błąd.

Profil rStudia weekendr1; na Facebooku jest ważnym kanałem komunikacji z ekipą programu, bowiem można za jego pośrednictwem zadawać pytania psycholog Dorocie Zawadzkiej, a w ostatnim wydaniu dzięki niemu można było wygrać książkę.
  

Komentarze

 • 2374
  #1 nick_100 dnia 30-09-2012 15:06
  Podobna sytuacja była z TV Mobilną. Nieoficjalny profil dla tej usługi także był brany przez facebookowiczów za oficjalny. Całe szczęście, że usługa nie cieszy się dużą popularnością, co przełożyło się na popularność fałszywie oficjalnego profilu TV Mobilnej na Facebooku. icon_wink Oczywiście wpisy mające zdemaskować fałszywy profilu również były usuwane. icon_smile
  Tak, więc to nie pierwszy raz, ale za drugim razem, jak widać, Polsat przez swoją nieuwagę narobił sobie problemów. icon_smile
 • 472
  #2 Jarek dnia 30-09-2012 16:04
  a co z pewnymi stronami podszywającymi się pod 1cpn1
 • 149
  #3 MK dnia 30-09-2012 16:11
  @Liverpool802 Ale co z tego jak dostałem blokadę za informowanie o fałszerstwie tamtego profilu ?
 • 530
  #4 KO dnia 30-09-2012 16:19
  Polsat niech się zwróci do właściciela tego fałszywego profilu icon_wink

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.