Polsat inwestuje w boks

MN 18/05/2007
Polsat
 Fani bosku nie będą mogli narzekać na brak transmisji, ponieważ Telewizja Polsat podpisała kilka kontraktów dotyczących licencji na transmisje walk bokserskich (w ciagu 2 lat wyemituje ich ok. 90). Najbliższa w nocy z soboty na niedzielę.

Umowa z Grupą Sauerlanda na lata 2007-2009 umożliwi stacji pokazywanie pojedynków z udziałem znanych rosyjskich pięściarzy. Licencja na transmisje gal HBO umożliwi nadawcy przez najbliższe dwa lata transmitowanie walk Marco Antonio Barrery, Juana Manuela Marqueza, Joana Guzmana, Shaner17;a Mosleyr17;a i Luisa Collazo. Kontrakt na gale londyńskie podpisany z Grupą Franka będzie obowiązywał przez trzy lata. Polsat ma także umowę z polską Grupą Hammer Knockout Promotions. Najważniejsi jej bokserzy to Krzysztof r1;Diablor1; Włodarczyk i Tomasz Bonin.

Relacje z gal będą nadawane w: Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra.
Ponadto 09.06.07 Polsat Sport będzie transmitował w całości pojedynczą imprezę bokserską Perfect Boxing, która odbędzie się w katowickim Spodku. Od godz. 23 również widzowie TV Polsat będą mogli śledzić transmisję pojedynków Andrzeja Gołoty i Tomasza Adamka w ramach tej gali.

Natomiast już w nocy z soboty na niedzielę Polsat Sport Extra przeprowadzi bezpośrednią transmisję z walki o mistrzostwo świata wagi średniej Jermain Taylor - Cory Spinks. Początek transmisji o 3.30. To jednak nie koniec bokserskich emocji na kanałach Polsatu. Walka odbędzie się w Fed-Ex Forum w Memphis (USA), a jej stawką jest mistrzowski pas dwóch federacji - WBC i WBO, którego posiadaczem jest Jermain Taylor, aktualny numer 1 światowego rankingu w tej wadze. I on jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Starszy o pół roku jego rodak Cory Spinks w światowym rankingu jest trzeci - ma na koncie 36 zwycięskich walk (11 KO), ale i trzy porażki.


Źródło: Polsat Sport, Press

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.