Sukcesy dziennikarzy Polsatu w Mistrzostwach Polski

przemekp 18/04/2013
Kanały Polsat Sport
 Jak informuje portal Polsatsport.pl, warszawska drużyna, występująca pod szyldem sklepkoszykarza.pl, zdobyła trzynaste kolejne mistrzostwo Polski dziennikarzy w koszykówce. W finale 46. zawodów Tauron Media Cup pokonała w Zakopanem drużynę pod nazwą Warszawa 42:36. Maciek Bonecki, Łukasz Starowiejski i Adam Romański - byli pierwszoplanowymi postaciami 46. Mistrzostw Polski dziennikarzy w koszykówce.

Trzecie miejsce zajął zespół Katowic po zwycięstwie nad Krakowem 48:25. Po trzech latach przerwy impreza wróciła do Zakopanego.

W składzie zwycięskiego zespołu widnieją nazwiska Łukasza Starowiejskiego dziennikarza Polsat Sport News i Adama Romańskiego - siatkarskiego i koszykarskiego eksperta Polsatu Sport. Z kolei jeden z dziennikarzy tworzących portal Polsatsport.pl - Maciek Bonecki - zakończył zmagania w mistrzostwach ze srebrnym medalem i indywidualną nagrodą dla króla strzelców turnieju. Bonecki zdobywał średnio 17 punktów na mecz.

Pomysłodawcą koszykarskich zmagań dziennikarzy jest krakowski nestor dziennikarstwa Zdzisław Sroka, który w tym roku obchodzi 80. urodziny. Pana Zdzisława nie mogło oczywiście zabraknąć w Zakopanem, gdzie między innymi wręczał nagrody uczestnikom mistrzostw.