Polska przegrała z Brazylią 1:3 w LŚ. Jutro rewanż - transmisje w Polsacie Sport

przemekp 08/06/2013
Kanały Polsat Sport
 W piątek tegoroczna edycja Ligi Światowej rozpoczęła się na dobre. Do rywalizacji wkroczyły drużyny rozstawione. W "polskiej" grupie A wszystkie mecze padły łupem przyjezdnych, także Warszawa okazała się gościnna dla Brazylijczyków. Biało-czerwoni ulegli Canarinhos 1:3. Rewanż w niedzielę w Atlas Arenie w Łodzi.

Broniący tytułu polscy siatkarze od porażki w Warszawie z Brazylią 1:3 rozpoczęli występy w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Gospodarze pozostałych meczów grupy A także okazali się gościnni dla zespołów przyjezdnych: Francja przegrała w MontbĂŠliard z Bułgarią 2:3, a USA w Wichita z Argentyną 1:3. W drugiej kolejce biało-czerwoni zagrają w niedzielę w Łodzi ponownie z Brazylijczykami.

Mniej "kurtuazji" było w grupie B. W niej tylko Serbowie wygrali wyjazdowe spotkanie w La Habana z Kubą (3:1). W pozostałych meczach pewnie zwyciężali gospodarze: Rosja z Iranem (3:0, w rewanżu 3:1) w Kaliningradzie i Włochy z Niemcami (3:0) w Modenie.

Od tego roku zmieniła się formuła rozgrywania fazy interkontynentalnej. FIVB powiększyła liczbę uczestników z 16 do 18 i podzieliła ich na trzy grupy na podstawie rankingu. W turnieju finałowym, 17-21 lipca w Argentynie, wystąpi sześć drużyn: gospodarz, a także po dwie najlepsze ekipy z grup A (oprócz Argentyńczyków) i B oraz zwycięzca grupy C.

Transmisje meczów Ligi Światowej na sportowych kanałach Polsatu w niedzielę:


Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.