Polska - Litwa w Polsacie Sport

MN 05/06/2007
Kanały Polsat Sport
 We wtorek od godz. 17.50 Polsat Sport transmitować będzie na żywo z Głogowa towarzyski mecz naszych srebrnych medalistów MŚ z Litwą - ostatni przed dwumeczem z Holandią decydującym o awansie do finałów Mistrzostw Europy w 2008.

Zarówno Litwa, jak i Holandia to przeciwnicy, z którymi nasi wicemistrzowie świata nie powinni mieć kłopotów w drodze do przyszłorocznych mistrzostw kontynentu (w Norwegii). Litwini przygotowują się też do dwumeczu kwalifikacyjnego, w którym zmierzą się z Węgrami. Prawo gry na tym etapie uzyskali dzięki drugiemu miejscu w grupie eliminacyjnej (za Szwajcarią, a przed Włochami i Turcją). Również Holendrzy zajęli drugie miejsce w grupie eliminacyjnej - za Czarnogórą, a przed Austrią i Finlandią.

Polacy nie musieli potykać się w eliminacjach, a prawo gry w Norwegii zapewni im korzystny bilans dwumeczu z Holandią - 9 czerwca w Eindhoven i rewanż 16 czerwca w Kielcach - z tego drugiego spotkania Polsat Sport przeprowadzi bezpośrednią relację.

W ME 2008 udział mają zapewniony już Norwegowie - jako gospodarze oraz najlepsza szóstka z ME 2006 w Szwajcarii: Francja, Chorwacja, Hiszpania, Dania, Niemcy i Rosja. Pozostałych dziewięciu uczestników finałowego turnieju wyłonią dwumecze takie jak Polski z Holandią, a oprócz tej najbardziej interesującej nas pary polsko-holenderskiej 9 i 16 czerwca walczyć będą Litwa z Węgrami, Ukraina ze Słowacją, Słowenia z Macedonią, Łotwa z Czechami, Białoruś ze Szwajcarią, Szwecja z Rumunią, Portugalia z Czarnogórą i Serbia z Islandią.


Źródło: Polsat Sport


Komentarze

  • 941
    #1 DEgust dnia 17-05-2017 08:52
    Piłki ręcznej na sportowych antenach Polsatu jest zdecydowanie mniej niż to miało miejsce jeszcze jakiś czas temu.
    Sami sprawdźcie w programie tv:
    http://programtv....olsatsport

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.