Plastelinowe animacje w nowym serialu w Polsat JimJam

MN 15/07/2013
Polsat JimJam
 1 sierpnia o godzinie 7:05 widzowie Polsat JimJam będą mieli okazję obejrzeć pierwszy odcinek nowego serialu dla najmłodszych rClay Playr1;. Bajka ma formę pobudzających wyobraĹşnię animacji, w których wykorzystano plastelinę i będzie idealną propozycją dla dwu- i trzylatków poznających rolę podstawowych w życiu człowieka przedmiotów.

Każdy odcinek serialu rClay Playr1; prezentuje bajecznie kolorowe kawałki plasteliny przemieniające się w kształty, które dzieci mogą zaobserwować w swoim otoczeniu. Po barwnej krainie, pełnej przedmiotów i zwierząt wykonanych z rozciągliwej masy, oprowadza sympatyczna postać o imieniu Roldo. Dzieci z ciekawością będą obserwować poruszające się w rytm melodii wesołe kawałki plasteliny, z których stopniowo wyłaniać się będą najprzeróżniejsze obiekty. Czy maluchy zgadną, jaki obiekt lub istota będą motywem przewodnim odcinka?


rClay Playr1;
foto: Polsat JimJam


W premierowym odcinku Roldo przekona się, że bez współpracy trudno jest czerpać radość z huśtania się na huśtawce, potocznie nazywanej przez dzieci rkonikiemr1;. Z pomocą przyjdą mu jednak trzy zaprzyjaĹşnione misie, które pokażą naszemu bohaterowi oraz dzieciom, jak należy bezpiecznie się bawić w zgodzie. W drugim odcinku z kolei Roldo odkryje, do czego służy traktor i w jaki sposób należy go prowadzić. W kolejnych spotkaniach z plastelinowym bohaterem szkraby poznają tak użyteczne przedmioty jak: miotła, pianino, kredki, wiaderko do piasku, czy odkurzacz. W plastelinowym świecie znajdzie się także miejsce na nawiązanie przyjaĹşni ze zwierzątkami r11; żabką oraz foką.

Serial rClay Playr1; jest doskonałym przepisem na połączenie zabawy z edukacją najmłodszych. Rodzice i opiekunowie będą mogli być spokojni o rozwój swoich dwu- i trzyletnich pociech, które oglądając serial, będą poznawać nowe kształty, kolory, a także rozwijać wyobraĹşnię. Dostarczona natomiast wiedza na temat zasad obowiązujących na placu zabaw, przyjaĹşni czy współpracy w grupie, z pewnością zaprocentuje na póĹşniejszych etapach rozwoju dziecka.

Emisja: codziennie o godzinie 7:05. Powtórki porannego odcinka o godzinie 14:55 i 22:50.


Komentarze

  • 2152
    #1 przemekp dnia 18-07-2013 15:46
    Fajnie, że w miarę często pojawiają się nowe programy w ramówce Polsatu JimJam, dzięki czemu dzieci nie są skazane na jedyne "słuszne", ciągle emitowane bajki, a mają w czym wybierać icon_smile

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.