"Breaking Bad" - trzeci sezon od 30 września w Polsacie

MN 23/09/2013
Polsat
 Już 30 września Telewizja Polsat rozpoczyna emisję trzeciego sezonu jednego z najgłośniejszych seriali amerykańskich ostatnich lat r11; rBreaking Badr1;. Ratować rozpadające się małżeństwo czy zabezpieczyć przyszłość rodzinie, brnąc w przestępczą działalność? Dla głównego bohatera już nie ma odwrotu.

W niedzielę, 22. września 2013 r., podczas ostatniej gali rozdania telewizyjnych Oscarów w Los Angeles - po raz 65. wręczono nagrody Emmy i trzy najważniejsze statuetki powędrowały do rBreaking Badr1; r11; m.in. w kategorii: Najlepszy serial dramatyczny.

Serial rBreaking Badr1; triumfuje, natomiast jego główny bohater, Walt (Bryan Cranston) znów mar30; poważne problemy. Stanął w obliczu rozwodu, bo jego żona, Skyler (Anna Gunn r11; nagrodzona Emmy 2013 dla najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu dramatycznym) jest sfrustrowana, odkąd poznała prawdę o ich rodzinnych finansach. Ona romansuje ze swoim szefem. On ma nawet szczery zamiar wycofania się z narkotykowego biznesu, bo bycie ojcem nastoletniego Waltera Jr. (R.J. Mitte) i nowo narodzonej Hope to sens jego życia. Jednak niedługo po tym, jak Skyler ogłasza separację i nakłania go do opuszczenia ich wspólnego domu, on otrzymuje propozycję, jakiej się nie odrzuca.

Podwójne życie Walta Whiter17;a r11; oficjalnie znanego jako nauczyciel chemii w szkole średniej w Alburquerque r11; może stanowić problem podczas jego rozprawy rozwodowej, więc do akcji wkracza jego niezawodny prawnik. Saul Goodman (Bob Odenkirk) to adwokat kryminalistów i takie też ma metody działania. Jest chciwy, przebiegły i wyjątkowo skuteczny, bo pracuje dla niego prywatny detektyw Mike Ehrmantraut (Jonathan Banks) o ksywie rCzyścicielr1;. Ten były policjant zazwyczaj milczy, bo nic go już nie zaskoczy.


rBreaking Badr1;
foto: Polsat


Walter znalazł się na rozdrożu. Uzmysłowił sobie, że staje się przestępcą, i teraz chce zmienić swoje życie. Ale ktoś, kto ma realną władzę i naprawdę duże pieniądze r11; Gustavo rGusr1; Fring (Giancarlo Esposito r11; nominowany za tę rolę do Emmy 2012) składa mu ofertę pracy, która każdego skusi. Gus jest prawdziwym biznesmenem r11; właścicielem sieci popularnych fast-foodów i największymr30; dystrybutorem rmetyr1; w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych.

W walce o przetrwanie Walt miota się od jednej skrajności do drugiej. Jeśli nie pójdzie na układ z Gusem, czeka go śmierć r11; w odwecie za jego rolę w zabójstwie innego narkotykowego bossa. Dwaj żądni zemsty i wyjątkowo małomówni bliĹşniacy już przekraczają granicę z USAr30; Krwawa konfrontacja z meksykańskim kartelem narkotykowym wydaje się nieunikniona. I to, pomimo że teraz r11; za sprawą chemicznego talentu pana Whiter17;a r11; najczystszy towar: metamfetamina najlepszej jakości pochodzi właśnie z Nowego Meksyku. A na domiar złego, szwagier Waltera Whiter17;a r11; agent DEA Hank Schrader (Dean Norris) maniakalnie szuka niejakiego rHeisenbergar1;. I niestety, w końcur30; doigra się. Przed żoną Hanka, Marie (Betsy Brandt) nawet jej siostra, Skyler ma ostatnio sekretyr30; Chwilowo główny bohater nie może też liczyć na wsparcie swojego młodszego wspólnika, bo Jesse Pinkman (Aaron Paul) r11; diler, uzależniony od narkotyków r11; po śmierci swojej dziewczyny stoczył się na dno. Wraca czysty. Ale tylko Walt mu ufa i zrobi, dosłownie, wszystko, by znowu razem pracowali. Człowiek, który stanie im na drodze, zginier30;

Obecnie na antenie Telewizji Polsat emitowany jest 2. sezon rBreaking Badr1;. Od 30 września stacja rozpoczyna emisję 3. sezonu. Emisja w poniedziałki po północy.
  

Komentarze

 • 2639
  #1 Emil dnia 23-09-2013 18:46
  Serial podobno świetny. Dostał wczoraj kilka nagród Emmy, co też o czymś świadczy. Hmm... Chyba czas rozważyć opcję wzięcia się za niego i sprawdzenia na sobie czy naprawdę jest tak dobry. Może na FOX będą go ponownie powtarzać od 1. odcinka I sezonu.
  wink
 • 1254
  #2 KM dnia 23-09-2013 20:23
  Nie podobno, tylko świetny. : ) Najlepszy, jaki kiedykolwiek widziałem. A widziałem wiele : )
 • 2639
  #3 Emil dnia 23-09-2013 21:33
  KM, wierzę Ci na słowo. Jak będę miał jakąś okazję, to spróbuję go ogarnąć.
  wink
 • 2214
  #4 mateush dnia 24-09-2013 10:11
  Serial jest naprawdę świetny. Nagrody Emmy świadczą same za siebie. Szczerze polecam i super, że Polsat puści kolejny sezon. Warto nawet do północy czekać.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.