Powstał Polsat Brands. Reorganizacja grupy Telewizji Polsat

MN 04/10/2013
Polsat
 Telewizja Polsat z siedzibą w Warszawie oraz Polsat License z siedzibą w Zug w Szwajcarii zawarły umowę, na podstawie której Telewizja Polsat wniosła tytułem wkładu do utworzonej przez Telewizję Polsat i Polsat License spółki cywilnej na prawie szwajcarskim pod nazwą Polsat Brands określone znaki towarowe o łącznej wartości 880 mln zł. Zmiany związane są z reorganizacją struktury grupy Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat wniosła do nowej spółki znaki towarowe, a Polsat License zobowiązała się do wniesienia wkładu pieniężnego odpowiadającego 1/99 wartości praw własności intelektualnej. Przeniesienie tych praw jako wkładu niepieniężnego do Polsat Brands ma na celu reorganizację struktury grupy Telewizji Polsat zakładającą rozdzielenie przedmiotu podstawowej działalności tj. nadawania i produkcji telewizyjnej od działalności dodatkowej w zakresie zarządzania prawami własności intelektualnej.

Umowa została uznana za znaczącą w związku z tym, że jej wartość przekracza 10% skonsolidowanych przychodów Cyfrowego Polsatu za ostatnie cztery kwartały obrotowe. Telewizja Polsat i Polsat License są spółkami zależnymi od Cyfrowego Polsatu.
 

Komentarze

 • 2639
  #1 Emil dnia 04-10-2013 19:38
  Kolejna spółka o której dowiaduję się teraz - Polsat License. Co to za spółka? Czym się ona zajmuje? Poza tym, do kolekcji dołączyło właśnie Polsat Brands. I tak część z czytelników nie rozumie o co chodzi z tą reorganizacją.
  wink
 • 2960
  #2 rotalplus dnia 04-10-2013 20:21
  Jest tylko jeden cel po co tworzy się dziesiątki spółek - można się domyśleć ale nie chcę pisac o tym głośno
 • 1514
  #3 Direct dnia 04-10-2013 21:47
  Holding, tak jak z ITI icon_smile.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.