"Biblia" od 19 paĹşdziernika w Polsacie

MN 06/10/2013
Polsat
 19 paĹşdziernika na antenie Polsatu zadebiutuje rBibliar1;. To nowy serial epicki, który prezentuje najpopularniejsze opowieści z najbardziej znanej księgi w historii ludzkości. Przedstawia stworzenie świata, losy narodu izraelskiego i jego przymierza z Bogiem oraz przełomowe wydarzenia, które doprowadziły do ukrzyżowania i zmartwychwstania Chrystusa.

Serial ożywia najważniejsze historie z Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu. Niezapomniane opowieści od Księgi Rodzaju do Księgi Objawienia rozwijają się w pełne żywiołowej akcji obrazy filmowe. Produkcja oferuje nowe spojrzenie na najważniejsze sceny biblijne i postacie otaczane kultem w tradycji trzech najważniejszych religii monoteistycznych r11; judaistycznej, chrześcijańskiej i islamskiej. Premiera rBibliir1; na amerykańskim kanale dokumentalnym History Channel była wielkim sukcesem. Padł rekord oglądalności r11; pierwszy odcinek obejrzało ponad 13 milionów Amerykanów. Najnowsza adaptacja rBibliir1; otrzymała trzy nominacje do najważniejszych telewizyjnych wyróżnień r11; Emmy 2013.

rBibliar1; to produkcja telewizyjna zrealizowana z niebywałym rozmachem inscenizacyjnym. Cechuje ją drobiazgowa, dokumentalna dbałość o prawdę historyczną r11; w przybliżeniu realiów życia i obyczajów opisywanych czasów. Zdjęcia kręcone były w wielu egzotycznych plenerach i z udziałem międzynarodowej obsady. Dzięki najnowocześniejszym technikom filmowym dokonano fascynującej rekonstrukcji i porywająco opowiedziano historię narodzin Chrześcijaństwa.


rBibliar1;
foto: Polsat


Najnowszą adaptację rBibliir1; współtworzyło wielu uznanych twórców filmowych. Pomysłodawcami i producentami wykonawczymi są: amerykański producent telewizyjny, uhonorowany Emmy r11; Mark Burnett i gwiazda telewizyjna, znana m.in. z rDotyku aniołar1; r11; Roma Downey, która również zagrała jedną z głównych ról w serialu. Za reżyserię odpowiadają: Crispin Reece, Tony Mitchell, Christopher Spencer. Operatorami obrazu są: Christopher Titus King, Rob Goldie, Peter Greenhalgh, a autorami scenariusza m. in.: Richard Bedser, Nic Young. Autorem poruszającej oprawy muzycznej jest Hans Zimmer r11; wielokrotnie nominowany do Oscara za muzykę do filmów (m.in. rIncepcjar1;, rGladiatorr1;, rCienka czerwona liniar1;). W obsadzie znaleĹşli się m.in. Diogo Morgado, Darwin Show, Roma Downey, Greg Hicks, Sebastian Knapp, Amber Rose Revah i Will Houston.

Premiera pierwszego odcinka serialu rBibliar1; 19 paĹşdziernika o godzinie 20:00 na antenie Telewizji Polsat.
  

Komentarze

 • 2639
  #1 Emil dnia 06-10-2013 20:18
  Mimo że nie czuję się osobą wierzącą, to i tak z ciekawości postaram się obejrzeć ten miniserial, który według opinii innych osób, zapowiada się bardzo dobrze. Ciekawe czy wyniki oglądalności będą zadowalające i czy Polsat wyreklamuje dobrze tę produkcję przed emisją [#1,000].
  wink
 • 2214
  #2 mateush dnia 08-10-2013 21:16
  Polsat po raz kolejny zaskakuje na plus - różnorodność to podstawa. W ramówce pojawi się zagraniczna, doceniona produkcja. Serial, o który może być zazdrosna tv publiczna.
 • 2550
  #3 doniu dnia 10-10-2013 12:08
  Roma Downey zagra w "Biblii" matkę Jezusa Chrystusa . icon_wink
 • 2152
  #4 przemekp dnia 10-10-2013 23:51
  Bardzo ciekawie zapowiada się ta produkcja icon_wink Ciekawe jak się będzie to oglądało, czy dane sceny są naprawdę realistyczne i przekonywujące icon_wink

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.