Borek i Prusik skomentują mecze Polski z Anglią i Ukrainą w Polsacie Sport

MN 10/10/2013
Kanały Polsat Sport
 Mecze eliminacji do Mistrzostw Świata w piłce nożnej z Ukrainą i Anglią kibice zobaczą także w Polsacie Sport. Relacja z piątkowego meczu rozpocznie się o godz. 18:30, a o 19:30 wystartuje transmisja wtorkowego spotkania z Wembley. Oba spotkania skomentuje duet Mateusz Borek r11; Waldemar Prusik.

Z kolei gośćmi Bożydara Iwanowa w studio będą: Wojciech Kowalczyk, Roman Kołtoń, Dariusz Dziekanowski i Tomasz Łapiński. Mateusz Borek, komentator Polsatu Sport, który skomentuje dwa ostatnie mecze reprezentacji Polski w el. MŚ z Ukrainą i Anglią nie ma złudzeń.

Mateusz Borek:
Od cudów to był Jezus Chrystus, po naszych piłkarzach cudu się nie spodziewam. Mam takie wrażenie, sądząc po powołaniach, że zabrakło logiki, bo w kadrze pojawili się nagle piłkarze nie widziani od kilku lat. Mamy więc pospolite ruszenie, kto miał polski paszport, jakieś doświadczenie w reprezentacji i grał za granicą dostał powołanie do szerokiej kadry. Mamy wśród piłkarzy kilku zagrożonych absencją z powodu żółtych kartek, więc może stąd te powołania i asekuracja selekcjonera Fornalika, który wierzy, że po meczu w Charkowie będzie jeszcze o co grać z Anglikami. Jestem realistą, szanse mamy małe, by nie powiedzieć, bardzo małe, by awansować do Mistrzostw Świata w Brazylii. Przygotowując się do meczu z Ukrainą przeanalizowałem sobie dokładnie kiedy i z kim poważnym wygraliśmy na wyjeĹşdzie w meczu o stawkę. Okazało się, że ostatni taki mecz wygraliśmy w listopadzier30; 2006 roku kiedy w Brukseli pokonaliśmy 1:0, Belgię po bramce Matusiaka. Trudno mi więc wierzyć i zarażać optymizmem, wiedząc jak graliśmy w tych eliminacjach i mając świadomość tego, ze przez 7 lat nie wygraliśmy meczu wyjazdowego choćby ze średnim rywalem. Nie wierzę że nagle zespół Fornalika pojedzie i wygra w Charkowie i na Wembley, skoro jego drużyna nie potrafiła wygrać na wyjeĹşdzie z Mołdawią, czy z Czarnogórą.
  

Komentarze

 • 2214
  #1 mateush dnia 10-10-2013 17:43
  Ja też na cuda nie liczę, aczkolwiek miło będzie mecze obejrzeć na antenie Polsatu Sport z dobrym komentarzem i gośćmi w studio. Polsat Sport zanotuje pewnie kolejny wysoki poziom oglądalności.
 • 2550
  #2 doniu dnia 10-10-2013 17:50
  Zgadzam się z opinią Mateusza Borka - nasi są tak słabi , że Ukraina zmiecie ich z powierzchni Ziemi icon_wink
 • 2940
  #3 MJ dnia 10-10-2013 19:25
  Mi tam się wydaje że Ukraińcom się właśnie noga powinie. Nasi bardziej do defensywy się przesuną i Ukraińcy się nie przebiją. Tak coś czuję.
 • 2152
  #4 przemekp dnia 10-10-2013 22:44
  Jak Polacy nawet z Mołdawią nie mogli na wyjeĹşdzie wygrać, to gdzie tam wygrają z Ukrainą, czy z Anglią na wyjeĹşdzie... Więc chyba znowu będą kolejne porażki...

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.