Program edukacyjny "Snapatusie" w Polsat JimJam

MN 11/10/2013
Polsat JimJam
 W listopadzie w Polsat JimJam zadebiutuje wyjątkowy program skierowany do maluchów w wieku od 2 do 5 lat. rSnapatusier1; stworzone przez dwie mamy z Australii r11; Jordan i Lee Brighton, to kwintesencja tego, co nazywamy nauką przez zabawę.

Wśród powodów, dla których warto zachęcić swoją pociechę do spędzenia czasu ze rSnapatusiamir1; warto wymienić: rozwój umiejętności komunikacyjnych dziecka, spokojną animację, która pozwala na stopniowe przyswajanie przez nie informacji czy też wysoką interaktywność programu r11; postacie cały czas, bowiem zadają maluchom najprzeróżniejsze pytania. Warto zwrócić także uwagę na pozytywne wzmocnienie podczas każdego odcinka r11; dzieci będą regularnie doceniane przez bohaterów serii, a powtarzalność wykorzystanych pojęć ułatwi ich zapamiętywanie.

W pierwszej serii rSnapatusiówr1; mali widzowie spotkają uwielbiającego liczyć Natana, Magicznego Kolesia Kolora i Szymka Sztalugę r11; specjalistów od barw i kształtów, Jagnę Jabłko, Polę Pomarańczę oraz ich owocowych przyjaciół, którzy pokażą jak wiele smacznych owoców może się znaleĹşć w dziecięcych brzuszkach. Ponadto maluchy zwiedzą z żółwiem zoo pełne krokodyli, lwów czy słoni, a z psem o imieniu Skip zobaczą jak wygląda jego codziennie życie w wielkim domu, w którym mieszka wraz z rodziną. Snapatusie zabiorą także szkraby w podróż po krainie pór roku, a także pokażą różne gatunki ptaków i zwierzęta zamieszkujące nasze ogrody.


rSnapatusier1;
foto: Polsat JimJam


Warto dodać, że za programem rSnapatusier1; kryje się niesamowita historia dwóch błyskotliwych i pracowitych mam z Australii, które nie mając wcześniej doświadczenia w tworzeniu seriali telewizyjnych, animacji czy pisaniu scenariuszy, postanowiły sprzedać własny dom, aby projekt ten ujrzał światło dzienne. Jordi i Lee przeszły długą drogę, aby wyprodukować całą serię. Pierwsza z wersji telewizyjnego show, którą tworzyły przez pół roku, trafiła do kosza. Jak same autorki przyznały, zrobiły w niej zbyt wiele błędów. Jednak dzięki temu doświadczeniu stworzyły obraz, który został doceniony nie tylko przez widzów po oby stronach Atlantyku, ale i zdobył przychylność krytyków oraz przyniósł Australijkom wiele prestiżowych, w branży dziecięcej, nagród.

Autorki programu zgodnie podkreślają, iż ich zamierzeniem było nie tylko stworzenie rSnapatusiówr1; dla swoich dzieci. Kobiety chciały, by każde dziecko na świecie miało dostęp do nauki podstawowych pojęć, a obydwie są przekonane, że dzieci lubią się uczyć. Według rezolutnych mam, potrzeba jedynie do tego zabawy i dużej dozy interakcji, tak aby maluchy w przyjemny sposób mogły przyswajać pojęcia, które będą im póĹşniej towarzyszyć przez całe życie.

Emisja rSnapatusiówr1; od 1 listopada codziennie o godzinie 7.15 i 15.05.
 

Komentarze

 • 2639
  #1 Emil dnia 15-10-2013 01:42
  Co tam jakieś Snapatusie. O przejściu na format 16:9 niech pomyślą. Zwłaszcza, że sygnał dla Polsatu JimJam jest już w całości przeznaczony dla Polski.
  wink
 • 2152
  #2 przemekp dnia 17-10-2013 22:25
  Emil, Ale niemniej jednak to jest zawsze jakiś pozytyw, gdy stacja ciągle rozwija swoją ramówkę poprzez dodawanie nowych programów icon_wink Na pewno znajdą się dzieci, które będą oglądały właśnie i ten program na 1pjjwink Co do formatu 16:9 wśród kanałów dziecięcych to on właśnie raczej nie był dominujący w Polsce, choć ostatnio coś się z tym ruszyło, np. w przypadku kanałów Disneya icon_wink

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.