Premierowe świąteczne bajki w Polsat JimJam

MN 12/11/2013
Polsat JimJam
 Kanał Polsat JimJam zadbał o to, by wśród prezentowanych w grudniu bajek nie zabrakło premier, które nie tylko oddają nastrój Świąt. Pokazują także ich ducha i sens, czyli to, by tego dnia pamiętać o innych, dzielić się, a może nawet zaprosić do stołu zagubionego wędrowca.

W środę, 25 grudnia, w pierwszy dzień Świąt, o godzinie 10:00 i 17:00 mali widzowie będą mogli obejrzeć bajkę utrzymaną w bardzo wesołej konwencji. Będzie to rBoże Narodzenie Elfówr1;. Ten zabawny film animowany bazuje na dobrze znanej historii szewca i elfów. Szewc Hans jest wspomagany przez elfy, które bardzo chciałyby zostać pomocnikami Świętego Mikołaja. Hans jest bardzo biedny i gdyby nie pomoc jego małych uczniów, nie dałby sobie rady z pracą w najtrudniejszym, zimowym okresie. Jednak dzięki uroczym istotkom ze szpiczastymi uszami, udaje mu się poradzić sobie z nawałem pracy, a nawetr30; zostać nadwornym szewcem u niezwykle próżnego króla. Jak potoczą się jego dalsze losy? Powtórka bajki w niedzielę, 29 grudnia o godzinie 10:00 i 17:00.


rBoże Narodzenie Elfówr1;
foto: Polsat JimJam


Kolejną świąteczną propozycją kanału jest film animowany rNoc przed Bożym Narodzeniemr1;. Bajka ta jest wzruszającą opowieścią, której wiele uroku dodaje piękna animacja. Bohaterem historii jest mały chłopiec, sierota o imieniu Jeffrey. Nieodłącznym towarzyszem Jeffreya jest jego wierny przyjaciel - kot. Chłopiec pracuje w fabryce zabawek, a w wolnych chwilach naprawia popsute drobiazgi, które potajemnie przekazuje sierotom z domu dziecka. Niestety chytry właściciel fabryki szybko się o tym dowiaduje i postanawia ukarać chłopca za jego dobre serce. Na szczęście jest ktoś, kto stanowi całkowite przeciwieństwo fabrykanta r11; ktoś dobry, ciepły, pomocny i niezwykle życzliwy. Kto to będzie i czy pomoże małemu Jeffreyowi? Dzieci będą mogły się spotkać się z Jeffreyem i jego kotem w niedzielę, 22 grudnia o godzinie 10:00 i 17:00 oraz w samą Wigilię, 24 grudnia o tej samej porze. Powtórka bajki także w sobotę, 28 grudnia o godzinie 10:00 i 17:00.


rNoc przed Bożym Narodzeniemr1;
foto: Polsat JimJam


Komentarze

  • 2639
    #1 Emil dnia 13-11-2013 23:48
    Pisałem, piszę i będę pisać, że 1pjj powinien nadawać w formacie 16:9. Nawet przy bajkach w 4:3 powinna być włączona sygnalizacja WSS. Co do świątecznych propozycji kanału, to pamiętam trochę z dzieciństwa film Noc przed Bożym Narodzeniem. Może się uda go nagrać i przypomnę go sobie.
    wink

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.