' /> ' /> '>

Polsat bezpośrednim nadawcą TV4, TV6 i TV Odra

MN 03/01/2014
Polsat
 31 grudnia Polsat stał się bezpośrednim nadawcą kanałów TV4, TV6 i TV Odra. Zakończył się bowiem proces połączenia spółki Polskie Media, dotychczasowego nadawcy tych stacji, z Telewizją Polsat. Polskie Media zostały zakupione przez Polsat w ubiegłym roku za 99 mln zł.

Nabycie i włączenie Polskich Mediów do grupy Cyfrowy Polsat stanowi strategiczny krok w kierunku wzmocnienia pozycji rynkowej Telewizji Polsat. Otwiera możliwość zwiększenia przychodów reklamowych w oparciu o rosnący zasięg i silniejszą pozycję negocjacyjną Grupy, a także możliwość realizacji synergii w obszarach: dostępu i wykorzystania treści programowych, technicznym, reklamy, marketingu i cross-promocji oraz zasobów back-office.

Ramówka kanału TV4 opiera się na ofercie filmowej, rozrywce i ciekawych propozycjach dla miłośników sportu. Z kolei w ofercie programowej TV6 znajdują się największe hity światowej rozrywki, m.in.: teleturnieje, programy typu reality show, seriale fabularne i animowane, telenowele. Z kolei TV Odra to sieć lokalnych telewizji, która szykuje się do powrotu już w przekazie naziemnym cyfrowym (przeczytaj więcej na ten temat).
 

Komentarze

 • 2960
  #1 rotalplus dnia 03-01-2014 15:01
  Wraz z przejęciem stacji nie doszło do poprawy programmingu tych stacji - teraz mamy w kółko powtórki z Polsatu + odgrzewane kotlety z lat 90. na TV4 i TV6
 • 2639
  #2 Emil dnia 13-01-2014 01:46
  Ciekawe czy wkrótce dojdzie do zmiany oficjalnych nazw z TV 4 i na TV 6 na Polsat 4 i Polsat 6. Co do TV ODRY, to jeżeli Telewizji Polsat uda się z nią wystartować, to można powiedzieć, że to będzie taki powrót do własnych telewizji lokalnych.
  wink

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.