Polsat JimJam wspiera zimową kampanię "Bez kasku nie jadę"

MN 29/01/2014
Polsat JimJam
 Polsat JimJam przypomina r11; nie ma zimą bezpiecznej zabawy bez kasku. Tym razem dziecięca telewizja poprzez kampanię rBez kasku nie jadęr1; zachęca do ochrony głowy maluchów podczas śnieżnych harców na nartach, snowboardzie czy łyżwach.

Pomysłodawcą kampanii jest portal SportowaRodzina.pl, a jej ambasadorami sportowcy i komentarzy sportowi. Wśród nich Bożydar Iwanow i Mateusz Borek z Telewizji Polsat. Nawyk prawidłowego zakładania kasku pozwala w znaczący sposób ograniczyć zagrożenia związane z urazami głowy. Dlatego też podczas zimowej kampanii rBez kasku nie jadęr1; liczne przedszkola i szkoły zapraszane są do organizowania lekcji związanych z tematyką bezpieczeństwa. Ponadto, do włączenia się w kampanię zachęcane są także szkółki narciarskie, takie jak zakopiańska Strama.A w jaki sposób ułatwić dzieciom zapamiętanie zasad zachowania bezpieczeństwa na śniegu czy lodzie? Oczywiście poprzez zabawę. Polsat JimJam przygotował w ramach kampanii rBez kasku nie jadęr1; rymowany dekalog bezpiecznego szusowania oraz odpowiedniego zachowania w czasie uciech na stoku. Taki kodeks z pewnością przyda się wszystkim, którzy planują śnieżne harce podczas tegorocznych ferii.

Dzieci łatwiej zapamiętają zasady bezpiecznego postępowania zimą, dzięki wpadającym w ucho rymowankom: rZamarznięte jeziora, rzeki stawy r11; to nie miejsce do zabawy!r1;, rNa mrozie przekonasz się samemu, że ciężko bez czapki, rękawiczek i kremu!r1;, rRzucać śnieżką całkiem spoko, lecz nie celuj komuś w oko!r1;. W ramach kampanii w wybranych mediach i na stronie kanału będą również organizowane konkursy promujące bezpieczne zachowania podczas zimowych zabaw.

Bożydar Iwanow, jeden z ambasadorów kampanii:
Uważam, że każdy czas jest dobry na sport r11; zima również! Jako ambasador akcji rBez kasku nie jadę", ale również jako tata pamiętam o bezpieczeństwie, a więc o kasku! Czy to narty, snowboard czy łyżwy r11; głowa musi być bezpieczna, to równie naturalne jak posiadanie rękawiczek. Z przyjemnością ogląda się narciarstwo alpejskie r11; jednak musimy pamiętać, że na stoku nie jesteśmy sami i nasze bezpieczeństwo może zależeć też od innych i od ich zachowania. Dlatego już najmłodszym należy tłumaczyć zasady wspólnego korzystania ze stoków czy lodowisk. W nadchodzącym sezonie wszystkim życzę bezpiecznego szusowania i świetnych warunków do uprawiania wszystkich możliwych sportów zimowych.

Kampania jest kontynuacją inicjatywy rozpoczętej w maju ubiegłego roku. Aktualności związane z przebiegiem kampanii można śledzić na portalu sportowarodzina.pl i bezkaskuniejade.pl.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.