Polsat na wiosnę 2014 - kontynuacje

MN 06/02/2014
Polsat
 W wiosennej ramówce Polsatu nie zabraknie znanych oraz lubianych przez widzów programów i seriali, m.in.: rTOP CHEFr1;, rTylko muzyka. Must be the musicr1;, rNasz nowy domr1;, rPrzyjaciółkir1;, rTo nie koniec świata!r1;, rŚwiat według Kiepskichr1;.

rTOP CHEFr1; szturmem podbił polską widownię. W każdą środę widzowie oglądali zmagania profesjonalnych kucharzy. Emocjonowali się zaciętą rywalizacją, trzymali kciuki za swoich faworytów i żywiołowo komentowali kontrowersyjne niekiedy decyzje jury. Były niespodzianki, dramatyczne momenty i wspaniałe nagrody. W studiu gościły sławy nie tylko kulinarne - jednym słowem jesienny sezon rTOP CHEFr1; ustawił poprzeczkę wysoko. Jak będzie tym razem? Kto się zgłosił do programu? Czy odkryjemy talent na miarę kubańczyka zakochanego w Polce i w Polsce Martina Gimeneza Castro, finalisty poprzedniej edycji? Wszystkiego dowiemy się już w środę 5 marca.

rTOP CHEFr1; to jeden z najstarszych i najsłynniejszych kulinarnych show na świecie, w którym walczą nie amatorzy, ale osoby zawodowo związane z gotowaniem. Jak pokazała poprzednia edycja show, mogą wziąć w nim udział zarówno szefowie kuchni luksusowego hotelu, jak i małej regionalnej karczmy. Najważniejsza jest pasja gotowania i kreatywność. Uczestników oceniać będzie 4 osobowe jury z charyzmatycznym Wojciechem Modestem Amaro na czele, który gotowanie podniósł do rangi sztuki a jego restauracja została uhonorowana gwiazdką Michelin. Pierwszą i jak dotąd jedyną w Polsce. Pozostali członkowie jury to: Joseph Seeletso, sommelier, kucharz, który gotował dla koronowanych głów i gwiazd rocka. Jak widzowie show pamiętają, Joseph Seeletso dbał o różnorodność, zachęcał do eksperymentów po to, by w potrawach było jak mawiał rdużo seksur1;. Maciej Nowak - mistrz nie noża, ale pióra - krytyk kulinarny, felietonista, autor rPodróży kulinarnych Macieja Nowakar1;, z wykształcenia teatrolog i wreszcie jedyna kobieta w męskim gronie - zjawiskowa Ewa Wachowicz autorka cieszących się ogromną popularnością książek kulinarnych, producentka i prowadząca program rEwa gotujer1;, który od lat gości na antenie Telewizji Polsat.

Program prowadzi Grzegorz Łapanowski - kucharz, który doświadczenie zawodowe zdobywał w kilkunastu restauracjach i gotował z najlepszymi. Jest autorem edukacyjnego projektu rSzkoła na widelcur1; promującego ideę zdrowego odżywiania w placówkach zbiorowego żywienia. Producentem show jest Jake Vision. Premiera w środę 5 marca o godz. 20:35.

rTylko muzyka. Must be the musicr1; 7 edycja - show, które od kilku lat nie ma sobie równych. 63 odcinki obejrzało ponad 205 mln widzów. Producenci programu podczas pre castingów organizowanych w całej Polsce i poprzez internet przesłuchali ponad 21 tys. solistów i zespołów gotowych, by stać się gwiazdami muzyki. Przed jurorami w studio stanęło 1106 uczestników. Artyści, po występie w rMust be the musicr1; wydali 25 płyt, z których 2 są dziś platynowe.

W tym sezonie do jury zaproszenie przyjął wokalista Comy - Piotr Rogucki, który bezkompromisowo podszedł do swojego zadania, wywołując spory zamęt wśród pozostałych jurorów. Piotr Rogucki jest nie tylko wokalistą, ale i aktorem. Jak mówi: rpóki co udaje mi się łączyć rock i aktorstwo. Z jednego biorę siłę wyrazu, z drugiego dramatyzmr1;. Czy tę siłę wyrazu i dramatyzm wykorzysta także w rMust be the musicr1;? W 7. edycji będzie z nami charyzmatyczna Kora, która w tej edycji razem z Piotrem Roguckim stworzy niepowtarzalny duet jurorski. Elżbieta Zapendowska wychwytywać będzie wszelkie wokalne fałsze, a Adam Sztaba profesjonalnie rozłoży na czynniki pierwsze najtrudniejsze muzyczne aranże. Show niezmiennie poprowadzą Paulina Sykut i Maciej Rock. Program dla Telewizji Polsat produkuje Jake Vision. Premiera w niedzielę 2 marca o godz. 20:00.

Już po emisji pierwszego odcinka rNaszego nowego domur1; rozdzwoniły się telefony od widzów z pozytywnymi opiniami o programie. Dla twórców i Telewizji Polsat to największa nagroda. Dla mieszkańców wyremontowanych domów udział w programie to początek czegoś nowego. To bonus, którego los im poskąpił w którymś momencie ich życia.

Idea programu jest prosta: w ciągu kilku dni ekipa remontowa przebuduje, lub wyremontuje mieszkania rodzin, które zgłosiły chęć wzięcia udziału w programie. Warunek jest jeden: produkcja pomaga rodzinom, które znalazły się w tragicznej sytuacji mieszkaniowej nie ze swojej winy. Tym, których los okrutnie doświadcza a mimo to się nie poddają.

2. sezon rNaszego nowego domur1; to ekstremalne wyzwanie, bo i warunki pogodowe są zimą ekstremalne. To jednak nie odstrasza ani ekipy remontowej, ani tym bardziej Katarzyny Dowbor. Już w pierwszym odcinku czeka na nią ogromne wyzwanie zarówno techniczne, jak i emocjonalne. Katarzyna Dowbor wraz z ekipą postara się pomóc samotnej kobiecie z dwójką dzieci. Kobieta zajmuje połowę totalnie zrujnowanego domu w małej wsi. Mieszka tam tylko z jednym dzieckiem, ponieważ drugie, chore na mukowiscydozę i po przeszczepie płuc nie może wrócić do zagrzybionego, zimnego pokoju, który dzieli z siostrą. Czy ekipie remontowej uda się w ciągu 5 dni tak odmienić dom, że będzie bezpiecznym schronieniem dla chorego dziecka i jego bliskich? Czy Katarzynie uda się połączyć rodzinę? Program rNasz nowy domr1; produkuje Constantin Entertaniment. Premiera w sobotę 8 marca godz. 17:45.

Trzy miliony widzów i tysiące fanów na Facebooku czekało na ten moment przez wiele miesięcy i oto nadchodzą - cztery wspaniałe rPrzyjaciółkir1;. Udowodniły, że licealna przyjaĹşń jest w stanie przetrwać próbę czasu. Patrycja (Joanna Liszowska), Zuza (Anita Sokołowska), Inga (Małgorzata Socha) i Anka (Magdalena Stużyńska - Brauer) mogą liczyć na siebie w każdej sytuacji. Ocierają sobie nawzajem łzy, przychodzą z pomocą, a gdy trzeba - nie szczędzą ostrych słów. Nic nie jest w stanie ich rozdzielić.

Poprzednia seria zakończyła się dramatycznie: ucieczka z kościoła, kolejna zdrada męża, zawiedzione uczucia i rozstanie. Patrycja jest załamana i zrezygnowana, Anka i Inga po raz kolejny zawiodły się na swoich partnerach. Wątpią by kiedykolwiek mogły zaufać mężczyĹşnie, ale los lubi płatać figle. Zatwardziała singielka Zuza jako jedyna jest w związku. Dla niej to nie lada wyzwanie. Tak bardzo przywykła do kierowania innymi, że nie łatwo jej teraz oddać ster w ręce kochanego mężczyzny. Wiele kłopotów przysporzy jej wrodzony perfekcjonizm. Bo czy można być perfekcyjną panią dyrektor, perfekcyjną partnerką, panią domu i przyjaciółką? Co na to wszystko Wojtek (Lesław Ĺťurek)? Inga z pomocą eksmęża Andrzeja (Adam Krawczyk) przeprowadza się do nowego mieszkania. Nowe mieszkanie, to i nowi sąsiedzi, a niektórzy bardzo przystojni i interesujący. Co wyniknie z sąsiedzkich kontaktów Ingi i sąsiada Szymona (Filip Bobek)? Czy Inga uwolni się wreszcie od coraz bardziej stęsknionego Andrzeja? Jak na zainteresowanie Andrzeja Ingą zareaguje Dorota (Agnieszka Sienkiewicz)? Patrycja także nie będzie mogła narzekać na brak adoratorów. Będzie twardo obstawać przy postanowieniu, że nie może być z Michałem, bo nie jest w stanie dać mu dziecka, ale nie przestanie go kochać i tęsknić za nim. Gdy już wydawałoby się, że Patrycja pogrąży się w otchłani rozpaczy, na horyzoncie pojawi się Sebo (Modest Ruciński). Czy tajemniczy Sebo, stylista fryzur, bywalec salonów, pokazów mody i modnych klubów zawróci Patrycji w głowie? Przed nie lada wyzwanie stanie tym razem Anka. Gdy odkryje, że Paweł (Bartek Kasprzykowski) znów ją zdradza, postanawia rozwieść się z mężem i stanąć na własnych nogach. Nie będzie to łatwe. Anka ma przeciwko sobie wściekłego męża, arogancką córkę ir30; nałóg. Zapowiada się dramatycznie? Chwilami będzie dramatycznie, a chwilami bardzo zabawnie - jak to w życiu czterech kobiet.

Producentem serialu jest Akson Studio. Reżyserem i operatorem obrazu jest Grzegorz Kuczeriszka, a autorką scenariusza Beata Pasek. Premierowy odcinek serialu w czwartek 6 marca o godz. 21:00.

O tym, że Biała Podlaska rTo nie koniec świata!r1; nie trzeba już przekonywać. Nie jeden mieszkaniec Warszawy porzuciłby codzienne korki i nieustający pośpiech na rzecz bezkresnych łąk i pachnących lasów, a modne restauracje zamienił na zaciszną kuchnię Haliny (Dorota Pomykała). Ale to tylko pozorna sielanka, bo w serialu aż wrze od emocji. I to jakich.

Będą więc zerwane zaręczyny, widmo przekładanego ślubu, tajemnice z przeszłości, podboje miłosne, zaciekłe rywalki i podstępni rywale, powrót męża marnotrawnego, a wszystko okraszone dawką humoru w wykonaniu znakomitych aktorów. Dramatyczny koniec pierwszej serii, czyli wypadek drogowy Anki (Karolina Gorczyca) będzie miał teraz konsekwencje. Dziewczyną zaopiekuje się Adam - młody, zdolny lekarz (Piotr Stramowski). Cała sytuacja byłaby może bardzo niewinna, gdyby nie fakt, że Anka nie powiedziała Pawłowi (Krystian Wieczorek) o swojej nowej przyjaĹşni. Gdy tylko Paweł się o tym dowie, dostrzeże w lekarzu rywala. Czy słusznie? Czy zazdrość umocni relacje Anki i Pawła, czy wręcz przeciwnie? Czy Anka zrewanżuje się Pawłowi tym samym, gdy w jego życiu pojawi się młodziutka, acz zjawiskowo piękna asystentka (w tej roli Klaudia Halejcio)? Sytuację skomplikuje dodatkowo pewna rezolutna dziennikarka (Katarzyna Zielińska), która bynajmniej nie będzie słodką panienką. Będzie się działo. Także w związku Uli i Darka (Magdalena Lamparska i Eryk Lubos). Przygotowania do ślubu zbliżają się ku końcowi, gdy na horyzoncie pojawi sięr30; córka Darka (w tej roli Anna Karczmarczyk). Co na to rPszczółkar1;? Zazdrość nie ominie też burmistrza (Paweł Królikowski), bo jak ma zareagować mężczyzna, którego żona (Ewa Konstancja Bułhak) mówi do kolegi z pracy per rKotkur1;? Po szaleństwach wieku średniego na łono rodziny powróci Stanisław - mąż marnotrawny (Marek Frąckowiak). Czy Halina mu wybaczy? Tego wszystkiego dowiemy się już wkrótce. W serialu zobaczymy m.in. Artura Dziurmana, Adę Fijał, Aleksandra Mikołajczyka, Marka Kaliszuka i Mikołaja Roznerskiego.

Producentem serialu jest Aktiv Media. Reżyseruje Łukasz Jaworski a autorkami scenariusza są Hanna Węsierska, Danuta Łasińska i Wojciech Saramonowicz. Premierowy odcinek serialu w czwartek 6 marca o godz. 22:00.

Wciąż najchętniej oglądanym serialem w paśmie popołudniowym w Telewizji Polsat jest rPierwsza miłośćr1;. Od 10 lat codzienne perypetie Marysi, jej rodziny i przyjaciół ogląda blisko 3 mln widzów. Tej wiosny w życiu postaci pierwszoplanowych zajdą ogromne zmiany. Pojawią się nowi bohaterowie a wraz z nimi nowe, dramatyczne sytuacje. Powrócą dawno nie widziani, by na nowo budować rodzinne szczęście. A jeszcze inni przejdą tak wielką metamorfozę, że zadziwią wszystkich - najbardziej swoich bliskich. Brzmi intrygująco?

Marysia (Aneta Zając) znów ma problemy w związku. Jej partner (Hubert Jarczak) zachowuje się agresywnie. Czy dziewczyna mimo to będzie kontynuować znajomość? Aneta (Maria Pakulnis) przeżyje groĹşny wypadek i uzależni się od leków przeciwbólowych. Kto jej przyjdzie z pomocą? Do Wrocławia wraca Artur (Łukasz Płoszajski). Wraca w towarzystwie córki i jej matki (Dorota Łukasiewicz-Kwietniewska). Beata (Katarzyna Ankudowicz) jest bardzo rozczarowana. To dopiero początek niespodzianek. W serialu zobaczymy m.in. Pawła Okońskiego, Macieja Tomaszewskiego i Jana Jankowskiego.

Producentem serialu jest ATM Grupa S.A. Premierowe odcinki kolejnej serii rPierwszej miłościr1; będzie można oglądać od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 od 3 marca.

W kwietniu minie 15 lat odkąd po raz pierwszy Telewizja Polsat zaprosiła widzów do rŚwiata według Kiepskichr1;. Serial już dawno zyskał miano kultowego, a postać Ferdka Kiepskiego wpisała się do kanonu popkultury. Liczne badania i plebiscyty dowodzą, że rŚwiat według Kiepskichr1; jest uważany za najlepszy i najzabawniejszy sitcom w Polsce. Od początku serial ma wierną widownię, nieważne czy premiera czy powtórka każdy odcinek gromadzi ponad 2 i pół mln widzów.

W kamienicy przy ul. Ćwiartki 3/4 zawsze dużo się działo, ale w jubileuszowej serii twórcy serialu zafundują widzom jeszcze większą dawkę absurdalnego humoru. Kiepscy (Andrzej Grabowski i Marzena Kipiel-Sztuka) raz to zapragną sprzedać mieszkanie i wyjechać w ciepłe kraje, innym razem zmienią mieszkanie w tymczasowy szpital, w którym leczyć się będą Ferdek, PaĹşdzioch (Ryszard Kotys) i Boczek (Dariusz Gnatowski). Panowie będą zachwyceni rsiostrąr1; Jolasią (Anna Ilczuk), która jest według nich ucieleśnieniem męskich marzeń o pielęgniarkach. Ale to tylko fragment z ciekawego życia Kiepskich i ich sąsiadów. PaĹşdziochowie i Kiepscy staną w kulinarne szranki niczym w rHellr17;s Kitchen - Piekielna kuchniar1;. Jak to się skończy?

W najnowszej serii zobaczymy również Bartosza Ĺťukowskiego, Barbarę Mularczyk i Renatę Pałys. Pojawią się też gwiazdy: Małgorzata Kożuchowska w roli celebrytki i Piotr Grabowski jako kulturalny mężczyzna. Producentem serialu jest ATM Grupa S.A. Reżyseruje Patric Yoka. Premierowe odcinki rŚwiata według Kiepskichr1; będzie można oglądać od 5 marca o godz. 20:00.


Widzowie śledzący z uwagą historie z życia wzięte będą mogli zobaczyć kolejne odcinki paradokumentalnych seriali rDlaczego ja?r1; - od poniedziałku do piątku od 3 marca o godzinie 17:00, rMalanowski i partnerzyr1; - od poniedziałku do piątku od 3 marca o godzinie 16:30, rZdradyr1; w każdy czwartek od 6 marca o godzinie 20:00 oraz rTrudne sprawyr1; - od poniedziałku do piątku od 3 marca o godzinie 14:45. Producentem seriali rDlaczego ja?r1;, rTrudne sprawyr1; i rZdradyr1; jest firma Takomedia, zaś rMalanowskiego i partnerówr1; - Constantin Entertainment.

Weselne dzwony i wielcy złoczyńcy. Premierowy, 9. sezon rKościr1; nadchodzi. Haker, który stał się psychopatą, pokrzyżował ślubne plany parze głównych bohaterów tego serialu w finale poprzedniej serii, ale światowej sławy antropolog sądowy - dr Temperance rBonesr1; Brennan (Emily Deschanel) i agent specjalny FBI Seeley Booth (David Boreanaz) r11; jej życiowy partner i były snajper oraz ich przyjaciele nigdy nie poddają się. Prowadzą z nim grę na śmierć i życie, rozwiązując nowe, intrygujące zagadki kryminalne.

rKościr1; to serial, który gwarantuje doskonałe, prawdziwie mroczne zagadki kryminalne, ze sporą dawką czarnego humoru i galerią niepowtarzalnych postaci. Czasami jest też romantyczną opowieścią o miłości. Zapewne dlatego ta amerykańska produkcja telewizyjna cieszy się tak wielką popularnością na całym świecie. Obecnie rKościr1; prezentowane są z powodzeniem w 28 krajach. rKościr1; (tytuł oryg. rBonesr1;) cieszą się również uznaniem krytyków, o czym świadczą dwie nominacje do telewizyjnych Oscarów, czyli Emmy (2009, 2012). Najważniejsze jednak, co widzowie sądzą o tej wyjątkowej produkcji telewizyjnej, a najnowsze sezony rKościr1; otrzymały aż 4 nominacje do Amerykańskiej Nagrody Publiczności (Peopler17;s Choice Awards w latach: 2011 r11; 2014). Dwie w kategorii: Ulubiony telewizyjny kryminał i dwie dla gwiazd tego serialu: Emily Deschanel i David Boreanaz.

rPaństwo w państwier1; to program publicystyczny, nadawany na antenie Telewizji Polsat co niedzielę o godzinie 19:30. Każde wydanie programu to szczegółowo udokumentowany reportaż o przypadku naruszenia prawa przez urzędników w stosunku do obywateli. Gospodarzem programu jest Przemysław Talkowski. Nie zabraknie również rInterwencjir1; i rWydarzeńr1;.
 

Komentarze

 • 3537
  #1 Liverpool802 dnia 06-02-2014 19:28
  Czekam na Wiosnę w Polsacie ! icon_smile
 • 1929
  #2 dobczynski 72 dnia 07-02-2014 07:56
  czekamy czekamy na wiosne
 • 2639
  #3 Emil dnia 10-02-2014 16:23
  Dwa kulinarne formaty na raz? Ciekawe jak to będzie. Lepiej byłoby, aby rozdzielić TOP CHEF na jesień, a Hell's Kitchen na wiosnę. Obecność tasiemcowego talent-show Must be the Music. Tylko muzyka wcale mnie nie dziwi. Widzowie chyba się ucieszą z powrotu Naszego nowego domu, który okazał się sukcesem. Co do Świata według Kiepskich, to mam swoje zdanie, jednak fajnie, że serial przetrwał do dziś. Lecz nie wiadomo jak długo jeszcze będzie. Oczywiście oby jak najdłużej.
  icon_smileicon_wink

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.