Polsat porozumiał się z Pitch International w sprawie praw do MŚ siatkarzy

MN 22/03/2014
Polsat
 Agencja Pitch International zawarła umowę z Telewizją Polsat, na mocy której będzie sprzedawać na świecie prawa do transmisji tegorocznych Mistrzostw Świata mężczyzn w piłce siatkowej, który to turniej odbędzie się w Polsce. Polsat nabył prawa do MŚ od FIVB już w 2008 roku. Stacja jest współorganizatorem mistrzostw w Polsce.

Pitch International będzie sprzedawać prawa na wszystkich rynkach, z wyjątkiem Polski oraz Brazylii i Japonii. Partnerstwo obejmuje również obsługę techniczną dla każdego ze 103 meczów.

Piotr Pykel, wiceszef sportu w Polsacie:
Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Pitch International przy Mistrzostwach Świata siatkarzy. Agencja jak zawsze jest bardzo zaangażowana w dystrybucję praw. Ta impreza ma niezwykły sens dla Polski i jestem pewien, że pracując razem będziemy w stanie nadać temu wydarzeniu istotną wartość.

Henri Kamerling, szef sprzedaży w Pitch International:
Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy pracować przy tej prestiżowej imprezie z Polsatem. Naszym celem jest wykorzystać nasze globalne partnerstwo medialne, innowacyjną strategię sprzedaży i zapewnić szeroką dystrybucję turnieju.

Mistrzostwa Świata siatkarzy odbędą się w dniach od 30 sierpnia do 21 września. W Polsce pokażą je kanały Polsatu.


Komentarze

  • 1831
    #1 Staszek dnia 22-03-2014 11:08
    Wcześniej wydawało się, że Polsat płacąc 100 mln złotych za te mistrzostwa plus kilkanaście milionów na ich obsługę straci na tym. Ale teraz, gdy sami sprzedają prawa an cały świat sytuacja wygląda odwrotnie.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.