' /> ' /> '>

Puchar Polski zamiast Ekstraklasy w Polsacie Sport [akt.]

MN 26/06/2014
Kanały Polsat Sport
 Polsat Sport nie uzyskał sublicencji od nc+ na dalsze pokazywanie T-Mobile Ekstraklasy. Stacja będzie jednak nadal pokazywać polski futbol. Polsat Sport nabył bowiem prawa do transmitowania od najbliższego sezonu rozgrywek o Puchar Polski w piłce nożnej.

Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN (za polsatsport.pl):
Bardzo atrakcyjne i zachęcające dla kibiców jest to, że wszystkie mecze półfinałowe i finał zostaną pokazane w otwartym kanale, będą studia przed meczem. To zwiększa atrakcyjność transmisji. Polsat zrobi wszystko na pewno na najwyższym poziomie i można powiedzieć, że tak jak zmienia się Puchar Polski, tak ewoluuje pokazywanie go w telewizji.

Umowa ze Stadionem Narodowym obowiązuje jeszcze na dwa lata, ale zawsze będziemy chcieli rozgrywać tam finał. Idea jest taka, żeby ten mecz zawsze odbywał się 2 maja, w Warszawie na Stadionie Narodowym. Chcemy, żeby na stałe wpisał się w kalendarz piłkarski w Polsce.

Nagrody też są atrakcyjne. Wygrywający dostaje 0,5 mln złotych. Utrzymany zostanie system z jednym losowaniem, tak jak jest w turniejach tenisowych. Będzie jedna plansza, jedno losowanie. Wszystkie zespoły od początku będą znały swoją drogę do finału. Są dwie istotne zmiany w regulaminie. Pierwsza dotyczy miejsca rozgrywania spotkań. Jeśli będą dwie drużyny, które grały w tej samej klasie rozgrywkowej w poprzednim sezonie, gospodarzem będzie drużyna z wyższego miejsca, a nie jak do tej pory, z niższego. Jeśli spotkają się drużyny z różnych lig, to gramy na boisku tej, która gra niżej - to się nie zmienia. Istotne jest też to, że po ćwierćfinałach anulowane są wszystkie żółte kartki.

Poprzednio Puchar Polski pokazywały stacje Orange Sport i TVN Turbo.

Aktualizacja
Roman Kołtoń, dziennikarz i komentator Polsatu Sport, na Twitterze poinformował, że umowa została zawarta na dwa lata.
  

Komentarze

 • 3170
  #1 daniel212 dnia 26-06-2014 16:46
  A co z innymi ligami na sierpień, będą jakieś ligi pokazywane przez CP bo krucho.
 • 1831
  #2 Staszek dnia 26-06-2014 16:52
  Oglądalność PP będzie zdecydowanie większa niż meczy ligowych ostatniego wyboru. Będą grać lepsze drużyny i Polsat będzie sobie ustalał pory meczów. Koszt licencji też jest zdecydowanie niższy niz za ligę, bo kupowali o PZPNu, który nie wymagał dużych pieniędzy.
 • 1940
  #3 FRANKLIN dnia 28-06-2014 08:38
  niech kupia portugalska bo jedynie ta wolna a rosyjska chyba sie skonczyla i moze przedluza
 • 3973
  #4 lukasz1995 dnia 29-06-2014 09:36
  Nie ma co liczyć na portugalską , ale chodzą pogłoski że Orange sport stracił prawa do pucharów które miał , to jest szansa dla Polsatu.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.