MŚ w siatkówce zostają w Polsacie. W kanale otwartym lub dodatkowo płatnym

MN 24/07/2014
Polsat
 Polsat nie odsprzeda praw do Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn 2014 innemu nadawcy. Ofertę złożyła co prawda TVP, ale nie była ona możliwa do zaakceptowania przez Polsat, bo proponowana kwota za transmisje była niższa niż koszt wyprodukowania sygnału. Mistrzostwa Świata zostają więc w Polsacie, ale nie wiadomo jeszcze, czy będą nadawane w kanale otwartym czy np. w stacji dodatkowo płatnej, stworzonej specjalnie na czas MŚ.

Polsat szuka wsparcia sponsorów. Rozmawia także z Ministerstwem Sportu. Jeśli uda znaleĹşć się wsparcie finansowe, to transmisje będą dostępne w stacji otwartej. Jak powiedział dzisiaj na konferencji prasowej cytowany przez Polską Agencję Prasową Marian Kmita, szef sportu w Polsacie, stacja na razie nie chce nic deklarować, bowiem nadal trwają rozmowy, a rozważane są różne opcje. Dodał, że Polsatowi najbardziej zależy jednak na tym, żeby spotkania Polaków pokazać na antenie otwartej.

O tym, gdzie będzie transmitowany siatkarski mundial, kibice dowiedzą się w przyszłym tygodniu.

Jak już informowaliśmy, Polsat na razie nie umieścił w swojej ramówce Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. W ramówce na sierpień na chwilę obecną nie ma meczu inauguracyjnego mistrzostw, który odbędzie się 30 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Polska zmierzy się wtedy z Serbią. Meczu nie ma w ramówce, ale stacja zabezpieczyła się na wypadek, gdyby jednak doszło do emisji spotkania na jej antenie. W sobotę, 30 sierpnia, o 20:00 w ramówce wpisana jest pozycja o nazwie Program, bez szczegółowych informacji. Na razie nie udostępniono ramówek kanałów sportowych Polsatu na koniec sierpnia, więc również nie wiadomo, czy i w jakim zakresie stacje będą pokazywać MŚ, które odbędą się w Polsce.
   

Komentarze

 • 472
  #1 Jarek dnia 24-07-2014 16:26
  Jeśli będzie na dodatkowym płatnym kanale to <autocenzura>...
  Podejrzewam ze zaraz będzie promocja na CP w związku z MŚ w siatkówce a i tak będzie w otwartym kanale
 • 3079
  #2 pattro dnia 24-07-2014 17:23
  Niech dadzą w PPV oszuści....
 • 1927
  #3 kamil18324 dnia 24-07-2014 21:27
  Mnie polsat ze swoim pseudo ppv doprowadza do śmiechu. Wkrótce w ppv także Trudne Sprawy i Dlaczego ja icon_smile Haha
 • 1831
  #4 Staszek dnia 24-07-2014 22:14
  Będzie tak, jak miało być. Czyli Polacy w głównym Polsacie, a reszta w w sportowych kanałach. Widać, że ostatnie groĹşny i zamieszanie spowodowały, że pojawiło się zainteresowanie sponsorów. Widać po wypowiedziach, ze są blisko umów. Orlen ich załatwił, bo to on miał być głównym sponsorem imprezy i transmisji. Ale wycofali się przez oszczędności, bo już sponsorują kadrę i im to wystarczy.

  Natomiast dalej nie wiem, jak zmieszczą 103 meczę na żywo. Potrzebne są cztery kanały, a nawet więcej bo inne transmisje też będą do pokazywania.
 • 2639
  #5 Emil dnia 24-07-2014 22:28
  Warto dodać, że Orlen jest po części państwowy, więc właśnie rząd powiedział "Nie" i zaczął się kłopot.
  icon_smile
 • 2960
  #6 rotalplus dnia 25-07-2014 08:58
  Kmita już się zaczyna gubić w swoich zeznaniach

  W wywiadzie dla sportowefakty.pl mówi najpierw:

  "- Szukamy jeszcze konkretnego rozwiązania, ale prawdopodobnie byłby to dodatkowy kanał tylko na mistrzostwa świata, na którym pokazalibyśmy wszystkie 103 mecze. "

  A dalej w kolejnej odpowiedzi:
  "Tak, chcemy pokazać wszystkie na żywo. To będzie logistycznie trudne, bo są dni, kiedy będą się odbywały nawet cztery mecze równocześnie, ale pracujemy nad tym, żeby dało się to zrobić. Wtedy problem będzie po stronie widza, który będzie musiał wybrać jedną z transmisji. My na pewno dotrzymamy obietnicy, którą złożyliśmy, czyli "103 mecze na żywo".


  Czyli w ekstrapłatnym chcą wszystkie 103 spotkania pokazać, następnie dodaje, że chcą wszystko na żywo, ale będzie to trudne logistycznie - GDZIE SENS? GDZIE LOGIKA?

  @ Staszek - z kanałami to problemu nie ma - mają ich pod dostatkiem, mogą wykorzystać spokojnie TV4, TV6 (duży zasięg)

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.