"Celebrity Splash!" od 7 marca w Polsacie

MN 17/02/2015
Polsat
 Telewizja Polsat oficjalnie zapowiedziała program rCelebrity Splash!r1;, w którym 24 uczestników zmierzy się ze sobą w ekstremalnie trudnej konkurencji skoków do wody z kilkumetrowej wieży. W jury zasiądą: Otylia Jędrzejczak, Danuta Stenka i Tomasz Zimoch. Program poprowadzą Łukasz Grass oraz Krzysztof rJankesr1; Jankowski. Premiera już 7 marca o 20:05.

Program będzie emitowany na żywo w każdą sobotę o 20:05 z powtórką w niedziele o 13:45.

Informacja prasowa Telewizji Polsat:

To będzie połączenie sportu i rozrywki, w którym stopień trudności niebezpiecznych skoków i powietrznych ewolucji, będzie rósł z kolejnymi etapami programu. Jak poradzą sobie z tą trudną konkurencją gwiazdy telewizji, aktorzy, sportowcy i wokaliści? Widowiskowa konkurencja olimpijska, tak wspaniale prezentująca się w telewizyjnych przekazach, będzie nie lada wyzwaniem dla gwiazd, które będą musiały zmierzyć się nie tylko z wielogodzinnymi treningami i trudnościami technicznymi, ale również z lękiem wysokości i przede wszystkim własnymi słabościami. rCelebrity Splash!r1; to również gigantyczne i bezprecedensowe wyzwanie dla realizacji telewizyjnej, której efekty będziemy mogli podziwiać wprost z serca zachwycających basenów Term Maltańskich w Poznaniu.

Jesienią obok pasji gotowania, doskonałego śpiewu i tańca na najwyższym poziomie Telewizja Polsat postawi na program, który zaprezentuje zupełnie nowe oblicze gwiazd. Sportowa rywalizacja w rozrywkowym wydaniu, czyli rCelebrity Splash!r1; udowodni, czy z niebezpieczną i trudną konkurencją dla profesjonalistów jaką są skoki do wody, poradzą sobie gwiazdy telewizji i sportu. Powodów do obaw nie zabraknie, dla wielu już samo zetknięcie z wodą nie będzie miłym doświadczeniem, tym bardziej, że wokaliści, aktorzy i sportowcy występujący w show będą próbowali sprostać zadaniu wykonując skoki z trampolin i platform umieszonych na kilku wysokościach - 3, 5, 7,5 i 10 metrów. Już samo spojrzenie w dół na taflę basenu wywołuje lęk wysokości i będzie wymagało nie lada determinacji w walce z własnymi słabościami. Dla kogoś kto nigdy nie skakał do wody, jak czynią to profesjonalni zawodnicy, już niewielka wysokość będzie nie lada wyznawaniem wymagającym odwagi i wielu godzin treningu, by sprostać technicznym wyzwaniom skoku i wykonać go jak najlepiej.

W czterech odcinkach eliminacyjnych wystąpi aż 24 uczestników, podzielonych na 6 osobowe zespoły. Z każdego z nich do dalszej rywalizacji przejdą 3 gwiazdy; dwie bezpośrednio po pierwszym skoku i jedna po tzw. rJump r11; offr1; - dodatkowym skoku dogrywce. Podobnie rywalizacja będzie przebiegać w dwóch odcinkach ćwierćfinałowych. W półfinale zobaczymy 6 gwiazd, z którego 4 wejdą do ostatniego odcinka finałowego. Show rCelebrity Splash!r1; będzie realizowany w Poznaniu w spektakularnym kompleksie basenów Term Maltańskich, najnowocześniejszym obiekcie tego typu w Europie i jedynym w Polsce, którego wspólna powierzchnia lustra wody 18 basenów równa jest 40 boiskom siatkarskim. Termy Maltańskie do którego budowy zużyto 44 000 ton betonu i 100 000 ton piasku oraz 2 200 ton stali i 3 500 m² szkła, tylko w ubiegłym roku odwiedziło ponad 2 miliony osób. Uczestnicy show będą skakać z wież do największego w kompleksie - 50 metrowego basenu olimpijskiego, o 5 metrowej głębokości.

Program będzie dużym wyzwaniem realizacyjnym również ze względu na warunki panujące na basenie - niemal 60% wilgotności i temperaturę 37 stopni Celsjusza. Scenografia oparta na grze świateł, będzie bazowała na specjalnych lampach ledowych. Szczególnym zabezpieczeniom podlegać będą wszystkie kable które zostaną poprowadzone w 100 metrowych rynnach, a cały sprzęt będzie szczegółowo dezynfekowany. Wokół basenu powstanie blisko 150 m2 gumowych ścieżek i zabezpieczeń na których staną kamery i światła. Show rCelebrity Splash!r1; będzie realizowane na żywo przez 12 kamer, w tym jedną kamerę podwodną obsługiwaną przez nurka, oraz specjalną rFly r11; camer1;, która będzie poruszała się na dużej wysokości nad basenem pokazując szczególnie efektowne skoki z 7,5 i 10 metrów. W każdym odcinku prócz rywalizacji uczestników, widzowie zobaczą specjalnie przygotowane przez reprezentantów Polski pokazy skoków, podwodnego baletu synchronicznego i tańca. Niezwykle efektowne i skomplikowane układy choreograficzne będą realizowane zarówno z poziomu wież, specjalnych podwieszanych platform, jak i 10 metrowej przezroczystej sceny z pleksi wchodzącej w głąb tafli wody.

W programie zobaczymy, m.in.: bokserskiego mistrza Europy Przemysława Saletę, byłego mistrza zapasów Andrzeja Suprona, Ilonę Felicjańską, aktorów Przemysława Cypryańskiego, Andrzeja Młynarczyka i Roberta Moskwę, showmana Billguuna Ariunbaatara, dziennikarza Telewizji Polsat Macieja Dowbora, wokalistę i lidera zespołu Weekend Radosława Liszewskiego, wokalistkę, blogerkę, jedną z trzech najbardziej wpływowych Polek w Internecie - Saszan, Miss Polonię 2010 r11; Rozalię Mancewicz, 70-krotnego reprezentanta Polski, byłego piłkarza Piotra Świerczewskiego, dziennikarkę, której wolność daje motocykl, a olbrzymi lęk od zawsze budzi woda - Odetę Moro, tancerkę i modelkę Dorotę Czaję, kucharza rTOP Chefr1; Dariusza KuĹşniaka, aktorki znane widzom z serialu rRodzina zastępczar1;: Monikę Mrozowską i Misheel Jargalsaikhan, modelkę Olę Ciupę, oraz najpopularniejszego rolnika w Polsce - Adama Kraśko (zobacz pełną listę uczestników).

Zmagania gwiazd oceni trójka naszych wyjątkowych jurorów:

- najbardziej utytułowana pływaczka, to ona dała Polakom najwięcej radości na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 zdobywając aż 3 medale, w tym ten najcenniejszy - złoty. Wielokrotna mistrzyni świata i Europy (10 złotych medali, 7 srebrnych i 6 brązowych), rekordzistka na dystansie 200 metrów w stylu motylkowym, zawsze wrażliwa na los chorych dzieci i potrzebujących - Otylia Jędrzejczak.

- głos, który znają wszyscy fani sportu. Jego relacje robią furorę i nie pozostawiają obojętnym. Emocjonalne komentarze wypowiadane na ostatnim tchnieniu i językowe lapsusy, które przechodzą do historii to jego specjalność, radiowa osobowość, której nie powstydziłby się żaden telewizyjny program - dziennikarz sportowy Polskiego Radia Tomasz Zimoch. Ma fanów którzy oglądając mecz wyłączają dĹşwięk telewizora, a włączają jego komentarz w radio. Ten chyba najsłynniejszy, który przyniósł mu popularność wśród wszystkich kibiców piłki nożnej: rPanie Turek, niech pan tu kończy to spotkanie!r1; wypowiedział podczas meczu Widzewa ŁódĹş z Brondby Kopehaga w walce o Ligę Mistrzów w 1996 roku.

- z takim zadaniem jeszcze się nie mierzyła. Aktorka wszechstronna, wielokrotnie nagradzana za interpretacje teatralne, która z powodzeniem radzi sobie przed kamerą, w teatrze i przed radiowym mikrofonem. Doskonała w komediach, niezwykle przekonywująca i sugestywna w rolach dramatycznych, otwarta na sceniczne eksperymenty, kochana przez kobiety Danuta Stenka, na skoki i zmagania gwiazd spojrzy okiem widza.

Program poprowadzi przebojowy męski duet: dziennikarz, pasjonat sportu, triathlonu i zdrowego trybu życia Łukasz Grass oraz urodzony showman Krzysztof rJankesr1; Jankowski, z zawodu elektryk, a w życiu prezenter radia Eska.

Zwycięzca programu, o którym zdecydują zarówno oceny jurorów jak i smsowe głosy widzów otrzyma 100 tys. złotych, z których połowę przekaże na wybrany przez siebie cel charytatywny. Dla Telewizji Polsat show produkuje firma Rochstar na podstawie holenderskiego oryginału rCelebrity Splash!r1; na licencji Warnera.


Łukasz Grass i Krzysztof rJankesr1; Jankowski
foto: Polsat
 

Komentarze

 • 1831
  #1 Staszek dnia 17-02-2015 17:29
  Czyli osiem odcinków.
 • 3833
  #2 Maxwell dnia 17-02-2015 17:55
  Program, który będzie kręcony niedaleko mnie icon_green ....zobaczymy czy z tego będzie hit? icon_wink
 • 1831
  #3 Staszek dnia 17-02-2015 19:10
  Ryzyko jest bardzo duże. Albo hit, albo klapa. Pozostałe głównej stacje zmieniły sobotnie ramówki, co jeszcze pogłębia niepewność.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.