Polsat JimJam pokaże polski serial o tematyce ekologicznej [wideo]

MN 12/03/2015
Polsat JimJam
 W kwietniu na antenie Polsat JimJam zadebiutuje polski serial rAgi Bagir1;. To powstały metodą zaawansowanej animacji 3D polski serial dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat, poświęcony tematyce ekologicznej. Stworzyło go jedno z czołowych w Polsce studiów animacji i postprodukcji Badi Badi. Obraz jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Już w tym roku serial zostanie wyemitowany w 40 krajach na całym świecie. Głosów postaciom użyczyli m.in. Jarosław Boberek (znany z roli policjanta w rRodzinie zastępczejr1;, ale także Króla Juliana w rMadagaskarzer1; i niezapomniany głos Kaczora Donalda), Agnieszka Kunikowska (Fiona w rShrekur1;), Agnieszka Mrozińska (Mavis, córka Draculi w rHotelu Transylwaniar1;, Pinokio w rPinokiur1;).

Tam, gdzie nie sięga żadna z dróg, daleko pośród gwiazd znajduje się mała planeta Agi Bagi. Składa się ona z dwóch krain r11; górnej strony zwanej Agi i dolnej r11; Bagi. Planetę zamieszkują dwa plemiona sympatycznych stworków: Agingi, którzy uwielbiają sadzić i troszczyć się o rośliny, oraz Bagingi dbający o korzenie tych sadzonek. Dzięki współpracy mieszkańców Agi Bagi, jej ekosystem pozostaje w równowadze, a oni sami czują się szczęśliwi, mogąc się cieszyć pięknem otaczającej przyrody.W każdym odcinku Agingi i Bagingi wspólnie rozwiązują problem, który wywiera niekorzystny wpływ na środowisko. Zwykle kłopot ten związany jest z nieprzemyślanymi poczynaniami Gadziny, psotnego potworka, które częściej niż o dobru planety, myśli o własnych potrzebach. Czasami jednak to sama przyroda przysparza pracy mieszkańcom Agi Bagi (jak np. wtedy, gdy porywisty wiatr łamie korzeń jednej z roślin na Bagi). Zdarza się także, że przeszkoda pojawia się po prostu w wyniku niezdarności któregoś z członków plemion.

Wielkim wsparciem dla mieszkańców Agi Bagi są Bodzio, syn wodza Agingów oraz Zibi, znający się na magii stworek wyglądem przypominający nieco papugę. Tych dwóch najlepszych przyjaciół ma zawsze mnóstwo pomysłów na świetną zabawę, a dzięki swojej kreatywności rozwiązuje nawet największe zagwozdki ekologiczne. Innymi bohaterami, dzięki którym na planetce panuje porządek, są Felek i Myfka, nierozłączna para, która pomaga mieszkańcom Agi Bagi, wykorzystując swój pojazd ratunkowy o wdzięcznej nazwie Powietrzny Burak.


rAgi Bagir1;
foto: Polsat JimJam


Celem serialu jest dostarczenie dzieciom wartościowej i podanej w bardzo atrakcyjnej formie rozrywki, dzięki której łatwiej będzie im zrozumieć istotę życia w harmonii z przyrodą i dbałości o środowisko naturalne. Pokazując funkcjonowanie obydwu plemion, serial w naturalny sposób przekazuje także wiedzę dotyczącą aktywnej postawy w społeczności lokalnej, tolerancji, rozumienia potrzeb innych, współzależności, ale też wiary we własne możliwości, sprawiedliwości, przyjaĹşni oraz miłości.

Emisja od 6 kwietnia w dni powszednie o godz. 13:55 i 18:15 oraz maratony serialu w każdą sobotę pomiędzy 14:40-15:45 i niedzielę pomiędzy 12:20-13:25, w te dni także pojedynczy odcinek o godz. 18:15.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.