Nowy festiwal Polsatu - Polsat SuperHit Festiwal. Koniec TOPtrendów

KO 24/03/2015
Polsat
 Rusza nowy festiwal Telewizji Polsat, podczas którego widzowie usłyszą najlepsze i najpopularniejsze przeboje polskiej muzyki oraz zobaczą swoich ulubionych wykonawców. W dniach 29-31 maja 2015 w Operze Leśnej odbędzie się Polsat SuperHit Festiwal, który zastąpi Sopot TOPtrendy Festiwal. To trzy dni z najpopularniejszą polską muzyką oraz najlepszymi kabaretami.

Formuła nowego projektu Telewizji Polsat - Polsat SuperHit Festiwal uwzględnia wszystkie najnowsze trendy dystrybucji muzyki, czyli zarówno sprzedaż płyt, najczęściej grane utwory w radio, jak i płatną oraz bezpłatną dystrybucję muzyki w Internecie oraz na urządzeniach mobilnych. Po prostu SuperHity, czyli najpopularniejsza muzyka w Polsce.

Artystów wybrano uwzględniając wszelkie dostępne we współczesnym świecie formy dystrybucji muzyki. Jak podano, wierzymy, że dzięki temu Polsat SuperHit Festiwal będzie w najlepszy sposób odzwierciedlał, to, co dzieje się na rynku muzycznym w Polsce, a widzowie zobaczą swoich ukochanych artystów, którzy zagrają swoje SuperHity rna żywor1; na deskach Opery Leśnej w Sopocie.

Polsat SuperHit Festiwal Dzień 1

Pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal zobaczymy rKoncert Platynowyr1;. Wystąpią w nim artyści, których płyty, sprzedawane w sposób tradycyjny i cyfrowy pokryły się platyną w okresie od stycznia 2014 do lutego 2015 roku. Z kilkudziesięciu płyt różnych gatunków muzycznych, które w ubiegłym roku zyskały status platynowej płyty, wybrano dziesięciu SuperHitowych artystów, którzy w przebojowy sposób zaskarbili sobie gusta polskiej publiczności.

Lista wykonawców koncertu platynowego:
Donatan i Cleo, Sylwia Grzeszczak, Mela Koteluk, Enej Lemon, Piersi, Artur Rojek, Dawid Kwiatkowski oraz Dawid Podsiadło, SuperHitowa gwiazda tego koncertu - płyta Dawida zatytułowana "Comfort and Happiness" zyskała w 2015 status diamentowej.

Ogłoszona też zostanie trójka laureatów "Cyfrowej piosenki rokur1;. Absolutnym królem cyfrowej piosenki jest Donatan i Cleo z utworami "My Słowianier1; oraz rBraćr1; feat. Enej, na drugim miejscu: Piersi i "Bałkanica", a następnie Rafał Brzozowski "Tak blisko" oraz ranking artystów, których główną sceną spotkań z publicznością jest YouTube.

Widzowie zobaczą wykonawców, których teledyski uzyskały największa ilość odsłon na YouTubie na terenie Polski. Będą to zespół hiphopowy K2 feat. Buka i utwór r1 momentr1; (blisko 29 milionów odsłon) Donatan i Cleo feat. Enej i piosenka rBraćr1; (blisko 28 milionów odsłon) oraz Czadoman z przebojem rRuda tańczy jak szalonar1; (ponad 22, 5 miliona odsłon). To są prawdziwe gwiazdy cyfrowej ery muzyki.

Na zakończenie pierwszego dnia widzowie zobaczą dwudzieste urodziny kultowego albumu muzycznego. Będzie to reedycja płyty rLuksusr1; kultowego debiutu kapeli Szwagierkolaska, dowodzonej wówczas, jak i dziś przez Muńka Staszczyka (T. LOVE) i Andrzeja Zeńczewskiego (ex-T.LOVE Alternative, DAAB). rLuksusr1; wydany oryginalnie w 1995 roku był niewyobrażalnym sukcesem artystycznym i komercyjnym połowy lat 90-tych (250 tysięcy płyt).

Polsat SuperHit Festiwal Dzień 2

Drugi dzień to koncert rRadiowy Przebój Rokur1; r11; będzie to ranking najczęściej granych przebojów przez wszystkie rozgłośnie radiowe w Polsce, zarówno te najmniejsze regionalne, jak i te największe o zasięgu ogólnopolskim. Listę najczęściej granych wyłącznie polskich przebojów opracował dla ZPAVu, partnera przy tegorocznej edycji festiwalu - BMAT (firma zajmująca się monitorowaniem nagrań muzycznych i teledysków w stacjach radiowych i telewizyjnych w ponad 50 krajach na świecie). Lista wykonawców powstała na podstawie danych z blisko 80 polskich stacji radiowych.

Usłyszymy SuperHity najczęściej grane we wszystkich rozgłośniach radiowych, znane nam wszystkim doskonale, między innymi: Bednarek rChodĹş ucieknijmyr1; "Chwila jak ta", Lemon "Wkręceni", Liber i Natalia Szroeder "Teraz ty", Margaret "Wasted", Kasia Popowska "Przyjdzie taki dzień", Ania Wyszkoni "Biegnij przed siebie", Bracia "Po drugiej stronie chmur", Mrozu rNic do straceniar1;, Grzegorz Hyży rNa chwilęr1;, Mesajah "Lepsza połowa" i inne. Gościem specjalnym drugiego dnia festiwalu będzie zespół Zakopower.

Polsat SuperHit Festiwal Dzień 3

Trzeci dzień festiwalu to wielka kabaretowa prywatka w Operze Leśnej, którą otworzy Wojciech Gąssowski z udziałem kabaretów r11; tych młodszych i starszych. A obok nich ci, po których nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać, czyli stand-up w najlepszym polskim wykonaniu. W niedzielę, 31 maja zobaczymy więc na wielki wieczór premierowych hitów kabaretowych.


Komentarze

  • 3537
    #11 Liverpool802 dnia 24-03-2015 17:35
    Dajcie spokój ! wieloletnia renoma festiwalu zbudowana pod nazwą "Top Trendy" legnie w gruzach coś czuje

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.