Nie było Ibisza. Byli Asiński i Krucz. Kultowy duet Polsatu lat 90.

MN 19/07/2015
Polsat
 Choć może teraz trudno to sobie wyobrazić, był taki okres w historii Polsatu, gdy rozrywkową twarzą stacji nie był Krzysztof Ibisz. Nie było też Macieja Rocka i Macieja Dowbora. Byli za to Wojciech Asiński i Andrzej Krucz. To oni w latach 90. prowadzili w Polsacie wszystkie ważniejsze programy i eventy. Przypominamy ten kultowy telewizyjny duet.

Wojciech Asiński i Andrzej Krucz to zawodowi aktorzy. Pierwszy z nich urodził się w roku 1960, a drugi w 1959. Asiński jest minimalnie wyższy od Krucza i zazwyczaj pojawiał się na ekranie w okularach. Na antenie Telewizji Polsat zwykle występowali w duecie. Mili, uśmiechnięci, czarujący. Szybko zdobyli serca widowni. I to zarówno jej młodszej części, jak i starszej.


Andrzej Krucz i Wojciech Asiński
foto: filmpolski.pl


Prowadzili niezapomniane teleturnieje - "Kostkę szczęścia" czy "Halo Miliard", gale Fundacji Polsat, Paszport Polsatu, Inwazję Mocy RMF FM. Wielu pamięta ich jednak przede wszystkim z programów dla dzieci i młodzieży - muzycznego magazynu "Klip-Klaps", a także teleturnieju w "klockowej" scenografii - "Talent za talent". Jednak najbardziej kojarzeni są z programem "Hugo", którego byli pierwszymi prowadzącymi. To ten niezapomniany program dla dzieci, w którym sympatycznym trollem sterowało się za pomocą telefonu, najbardziej utkwił w pamięci widzów. Dziś to może wydawać się archaiczne i trochę śmieszne, ale wtedy, gdy mało kto posiadał komputer, program był świeży, interesujący i wyróżniający się na tle konkurencyjnych programów TVP, choćby za sprawą kolorowej i nowoczesnej, jak na tamte czasy, wirtualnej scenografii. Następnie Asińskiego i Krucza w roli gospodarza "Hugo" zastąpił Piotr Galus. Tym samym popularny duet zniknął z anteny Polsatu.


"Talent za talent"
foto: YouTube


Co teraz dzieje się z niezapomnianymi prowadzącymi? Widzowie mogą ich oglądać w serialach, w których od czasu do czasu się pojawiają. Są także konferansjerami. Wojciech Asiński był także rzecznikiem prasowym urzędu miasta i gminy Łomianki.


"Hugo"
foto: YouTube
 

Komentarze

 • 731
  #1 WojtekCP dnia 19-07-2015 14:00
  Tak to był duet. Obecni prowadzący nie potrafią dać takiego klimatu jak oni. I mi rzeczywiście jako osobie z pokolenia z lat 90 tych najbardziej utkwili mi w pamięci jako prowadzący Hugo (nie raz próbowałem dzwonić icon_lol ) Raz też zajrzeli do mojego miasta aby poprowadzić imprezę plenerową bodajże w 2004 roku. Było wesoło wtedy.icon_smile
 • 2639
  #2 Emil dnia 19-07-2015 15:00
  Ten duet był także w "Pierwszej miłości" icon_biggrin
 • 1831
  #3 Staszek dnia 19-07-2015 16:59
  Dziwne, że nikt przez tyle lat nie wpadł na pomysł aby dac im jakiś program do prowadzenia. Chyba, że sami tego nie chcą.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.