Serial dokumentalny o życiu "za kratami" jesienią w Polsacie

MN 07/08/2015
Polsat
 Jesienią w Polsacie Rinke Rooyens, reżyser telewizyjny i ważna postać polskich mediów, odwiedzi Zakład Karny w Krzywańcu. W serialu dokumentalnym rRinke za kratamir1; zostanie od podszewki pokazany polski system więzienny. Rinke Rooyens jako cel postawił sobie odczuć na własnej skórze jak wygląda życie w więzieniu.

Przez cztery intensywne tygodnie Rinke Rooyens wnikał w więzienny świat i każdego dnia odkrywał nowe fakty oraz spotykał ludzi, z którymi w innych okolicznościach nie miałby okazji zamienić nawet słowa. Dowiedział się, co sprawiło, że trafili do więzienia i jak widzą swoją przyszłość po odbyciu kary. Wysłuchał przemyśleń osadzonych, czego żałują, co chcieliby naprawić. Razem z Rinke, widzowie będą śledzić pracę funkcjonariuszy r11; dyrektora, wychowawców, ochrony oraz towarzyszyć osadzonym r11; matkom z dziećmi, recydywistom, pierwszy raz skazanym i tym, którzy opuszczają zakład karny. Ĺťycie i losy osadzonych będą mieszać się i przeplatać z życiem funkcjonariuszy, dając wierny i kompletny obraz tego szczególnego miejsca, jakim jest więzienie. Twórcy zajrzą z kamerą w najbardziej niedostępne więzienne zakamarki. Widzowie dowiedzą się, jakie są oddziały i kto na nich przebywa. Poznają drogę, jaką przechodzą osadzeni r11; od momentu przyjęcia do osadzenia w celi oraz warunki odbywania kary na poszczególnych oddziałach. Zobaczmy codzienne życie r11; dozwolone przedmioty, możliwości wykonywania telefonów, cenzura korespondencji, widywanie się z bliskimi. Jak wygląda kuchnia, biblioteka, świetlica, sale rekreacyjne czy boisko sportowe? Jakie są z kolei różnice w odbywaniu kary mężczyzn i kobiet, szczególnie samotnych matek i kobiet w ciąży?

rRinke za kratamir1; będzie można oglądać jesienią w Polsacie. We wrześniu ukaże się też książka, która powstała podczas pracy nad tym serialem dokumentalnym.

 

Komentarze

  • 2152
    #1 przemekp dnia 11-08-2015 07:45
    To chyba będzie coś trochę podobnego do programu "Skazany za", bo tam też były rozmowy z więĹşniami itd. icon_wink
  • 2214
    #2 mateush dnia 11-08-2015 14:08
    Dokument będzie się fajnie komponował tematycznie z nowym serialem 'Skazane'. Ten krok Polsatu wg mnie jest ok, ramówka stanie się bardziej męska.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.