Puchar Polski przez 2 kolejne sezony w Polsacie

PC 10/08/2015
Kanały Polsat Sport
 Polski Związek Piłki Nożnej i Telewizja Polsat przedłużyły umowę dotyczącą transmisji meczów w ramach rozgrywek Pucharu Polski na kolejne sezony 2016/2017 i 2017/2018. Jest to kontynuacja porozumienia jakie PZPN zawarł z Polsatem na transmisje tych prestiżowych rozgrywek w sezonach 2014/2015 i obecnym 2015/2016.

W ramach umowy Polsat jest zobowiązany do pokazania minimum 23 meczów w każdej edycji Pucharu Polski, w tym minimum 5 w kanałach otwartych (mecze półfinałowe i finał). Dodatkowo umowa przewiduje transmisje meczu o Superpuchar Polski do sezonu 2017/2018 na antenie otwartego, ogólnopolskiego kanału wchodzącego w skład grupy Polsat.

Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN:
Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z Polsatem, który znacząco przyczynił się do promocji tych rozgrywek. Wysoka jakość transmisji telewizyjnych, wielki zasięg tych relacji, spójny koncept marketingowy i odpowiednia promocja sprawiły, że ranga i marka Pucharu Polski należycie się rozwijają. Ukoronowaniem tego jest finał Pucharu, rozgrywany zawsze 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie, który stał się unikatowym wydarzeniem na stałe wpisanym w piłkarski kalendarz. Sukces rozgrywek Pucharu Polski nie mógł się odbyć bez wzorowej współpracy z partnerem medialnym, którym jest telewizja Polsat.


Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat i dyrektor Polsatu Sport:
Cieszę się, że Puchar Polski po latach, a nawet całych dekadach niedocenienia, a nawet swoistego upośledzenia tych rozgrywek przez polskie środowisko piłkarskie, szybko odzyskuje należne mu miejsce. Duża w tym zasługa obecnych władz Polskiego Związku Piki Nożnej dla których, rozgrywki Pucharu Polski to przysłowiowe oczko w głowie. Podobnie jest w przypadku Polsatu. Ostatni sezon pokazał, że przy pełnym zrozumieniu celu jaki chcemy osiągnąć, w ciągu kilku sezonów Puchar Polski może mieć w piłkarskim kalendarzu taką pozycję jak podobne rozgrywki w Anglii, Hiszpanii czy Niemczech. Do tych wzorów chcemy razem z PZPN równać i wierzę, że w perspektywie dwóch-trzech sezonów to nam się wspólnie uda.


Komentarze

  • 2214
    #1 mateush dnia 11-08-2015 13:22
    Mnie tam pasuje. Mecze na Polsatach całkiem sympatycznie się ogląda no i jest pewność, że te najważniejsze obejrzą wszyscy.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.