Gala Premier Boxing Champions w Polsacie Sport

PC 12/08/2015
Kanały Polsat Sport
 Artur Szpilka, Krzysztof Głowacki i Maciej Sulęcki już 14 sierpnia wyjdą na ring w amerykańskim Newark, aby walczyć na gali Premier Boxing Champions. Zmagania Polaków za Oceanem zostaną pokazane w Polsacie Sport.

Najważniejszy dzień i najważniejsza walka w karierze Krzysztofa Głowackiego coraz bliżej. Już 14 sierpnia w hali Prudential Center w Newark - doskonale znanej polskim kibicom za sprawą występów Tomasza Adamka - "Główka" zmierzy się z mistrzem świata wagi junior ciężkiej federacji WBO Marco Huckiem. Ĺťelaznym faworytem jest pochodzący z Bośni reprezentant Niemiec, ale niepokonany w 24 pojedynkach Głowacki potrafi zaskoczyć. Dlatego też zapewnia, że zostanie trzecim - po Adamku i Krzysztofie Włodarczyku - polskim mistrzem świata wagi cruiser.

W Newark pokażą sie także inni Polacy - gorąco powinno być na walce Artura Szpilki, który po pierwszych dwóch błyskawicznych zwycięstwach w barwach grupy Ala Haymona walczyć będzie z Yasmany Consuegrą. Urodzony na Kubie El Tiburon, czyli "rekin" - ma na koncie 17 wygranych i tylko jedną porażkę. Na pewno więc postawi Szpilce znacznie trudniejsze warunki niż Ty Cobb czy Manuel Quezada, którzy w sumie wytrzymali ze Szpila w ringu pięć rund.

Drugi występ na amerykańskiej ziemi zaliczy nasz najlpeszy pięściarz wagi średniej - Maciej Sulęcki. Striczu w debiucie znokautował Darryla Cunninghama, teraz też pewnie spróbuje zapolować. Ma mu w tym pomóc trener Chico Rivas, który wcześniej prowadził również Kamila Łaszczyka - kolejnego Polaka na gali w Newark. Notowany na szóstej pozycji rankingu WBO w wadze piórkowej "Szczurek" walczyć będzie z Oscaurisem Friasem. Pięściarz z Dominikany ma imponujący bilans - 16 wygranych i żadnej porażki.

W New Jersey dojdzie tez do niezwykle ciekawego - amerykańskiego starcia w wadze ciężkiej. Steve Cunningham, były mistrz świata wagi junior ciężkiej, spotka się z byłym czempionem wagi półciężkiej i junior ciężkiej - Antonio Tarverem. USS po przegranej z Wiaczesławem Głazkowem bardzo liczy na udany powrót. Co pokaże 46-letni Tarver? W ostatnim pojedynku - w grudniu 2014 roku znokautował Jonathona Banksa, więc formę wciąż ma.

Transmisja gali Premier Boxing Champions w Newark w nocy z 14 na 15 sierpnia o godz. 3:00 w Polsacie Sport. Studio przed galą o godz. 2:00.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.