"Teraz już wiesz" - nowy serial w Polsat JimJam

MN 14/10/2015
Polsat JimJam
 Czemu kwiaty są takie kolorowe? Jak to się dzieje, że samolot unosi się w powietrzu? Co stało się z dinozaurami? Te i wiele innych pytań zaprząta głowy bohaterów serialu rTeraz już wieszr1;, który od 16 listopada będzie można oglądać w Polsat JimJam.

Nie jest tajemnicą, że dzieci uwielbiają zadawać mnóstwo pytań. Pięcioletni chłopiec
o imieniu Henio
dowodzi, że jest to jedyna droga do otrzymywania ciekawych odpowiedzi,
a co za tym idzie r11; zgłębiania tajemnic otaczającego świata. W każdym odcinku, wraz z towarzyszącą mu małpką Benkiem, odpowiada na jedno pytanie. Z pomocą tego zabawnego duetu nawet z pozoru skomplikowane zagadnienia z dziedzin, takich jak fizyka czy biologia zostają wytłumaczone w prosty i plastyczny sposób. Każdą teorię sprawdzają bowiem na własnej skórze r11; siadając za sterami samolotu, stawiając kroki na księżycu, a nawet idąc do dentysty. Gościnnie w serii występują naukowcy, którzy będąc specjalistami z danej dziedziny, potrafią rozwiać wszelkie niejasności. Swój udział w programie mają także dzieci, które, często w humorystyczny sposób, próbują własnymi słowami opisać poruszany problem.

Dzięki serialowi mali widzowie dowiedzą się, jak poszukiwać odpowiedzi na ważne pytania oraz przekonają się, że wiele prawdy tkwi w przysłowiu rCo dwie głowy to nie jednar1;. Henio i Benek wiedzą tak dużo o otaczającym świecie w dużej mierze dzięki temu, że potrafią ze sobą współpracować i prosić o pomoc innych. Seria zachęca maluchy do stawiania własnych pytań i podążania śladem sympatycznych bohaterów. Bohaterowie produkcji przypominają kultowe muppety r11; przygody tej pluszowej dwójki dostarczą dzieciom wiele dobrej zabawy, a przy okazji również cennej wiedzy o otaczającym świecie.

Emisja serialu od poniedziałku do piątku o godz. 7:45 i 16:45.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.